Članovi Foto klub Krk na međunarodnoj izložbi Flora i fauna regije

Članovi Foto kluba Krk zajedno s predstavnicima Fotografskog društva Radovljica iz Slovenije, Udruge Roiano per tutti iz Italije te Foto kluba Blende 22 iz Austrije, između 06. i 08. rujna ove godine, svoje su radove predstavili na izložbi Flora i fauna regije, priređenoj u austrijskom gradu Feldkirchenu.

Organizacija ovog međunarodnog postava, realizirana je u sklopu projekta Slike bez granica zamišljenog kao svojevrsna platforma za razmjenu specifičnih ideja i iskustava na međunarodnoj razini, povjerena je Foto klubu Blende 22 pod vodstvom fotografa Horsta Maurera. A čast da fotografije otočnih prirodnih ljepota pridruže radovima okupljenih Slovenaca, Talijana i Austrijanaca, pripala je Anici Žic, Sebastijanu Sindičiću, Karmeli Kosić, Davorinu Jurkoviću, Ivanu Kosiću, Antonu Žužiću, Stjepanu Janekoviću, Zoranu Đorđeviću i voditeljici krčkog kluba Marijani Kirasić-Nekić, iz kojeg poručuju kako će i nadalje u okviru svojih programa, pored razvijanja fotografske kulture, ustrajati i na izgradnji prijateljskih odnosa među članovima foto klubova međunarodnog saziva.

Podsjetimo, Foto klub Krk, sve zainteresirane fotografe s područja grada i otoka Krka (a naravno i šire) obavještava o još uvijek aktualnom natječaju za sudjelovanje na trećem po redu međunarodnom fotografskom salonu pod geslom Ljeto, more, sunce (Summer, sea, sun), koji će, između 10. i 17. listopada ove godine, biti predstavljen u puntarskoj Galeriji Toš. Natječaj, na koji se može aplicirati sve do 20. rujna, provodi se u skladu s pravilima FIAP-a (Fédération Internationale de l'Art Photographique ili Međunarodnog saveza fotografske umjetnosti), PSA-a (Photographic Society of America ili Američkog fotografskog društva), MoL-a (Photo Association Master of Light ili Fotografskog udruženja Master of Light) i IAAP-a (International Association of Art Photographers ili Međunarodnog udruženja umjetničkih fotografa), a predložene teme uz onu slobodnu na koju se odgovara monokromnom (Open Monochrome) i/ili fotografijom u boji (Open Colour), su sljedeće: dijete (Child), foto-putopis (Photo travel), foto-novinarstvo (Photo journalism) i priroda (Nature). Sve ostale informacije dostupne su na Internet stranici summerseasun.fotoklubkrk.hr!