Čak 14 darovitih otočanki u poznatoj novigradskoj Školi stvaralaštva

Kao i prethodnih godina daroviti krčki školarci sudjeluju u radionicama znane Škole stvaralaštva Novigradsko proljeće. Naime, radi se o smotri darovitih učenika koji se u okviru izvannastavnih aktivnosti bave stvaranjem u različitim jezično-umjetničkim područjima (uključujući riječ, zvuk, sliku i pokret), a njihovi su mentori, učitelji koji dijele slične interese.

Organizatori ovog događanja su Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske te Agencija za odgoj i obrazovanje, a domaćin novigradska Osnovna škola Rivarela (Istra). Program Škole obuhvaća rad u 19 višestruko heterogenih, cjelodnevnih radionica u korelaciji s nastavnim sadržajima, koje u sedmodnevnom radu ostvaruju unaprijed dogovorenu temu, s time da je ove godine odlučeno da to budu - Godišnja doba.

U radu ovog najrecentnijeg izdanja Novigradskog proljeća, što je krenulo 07., i traje sve do 14. travnja, pored zavidnog broja sudionika s prostora čitave Hrvatske, sigurno će se iskazati i 14 krčkih osnovnoškolki: Paola Šamanić (OŠ Fran Krsto Frankopan - Matična škola Krk, radionica pjevanja), Hana Lukarić (OŠ Fran Krsto Frankopan - Matična škola Krk, radionica pjevanja), Ivana Mrakovčić (OŠ Fran Krsto Frankopan - Matična škola Krk, radionica pjevanja), Lucija Dukić (OŠ Fran Krsto Frankopan - Matična škola Krk, radionica pjevanja), Iris Helena Molitorisz (OŠ Fran Krsto Frankopan - Matična škola Krk, radionica slikarstva), Patricia Olić (OŠ Fran Krsto Frankopan - Područna škola Punat, slikarsko-scenografska radionica), Lucija Derenčinović (OŠ Fran Krsto Frankopan - Područna škola Punat, fotoradionica), Mara Vadnov (OŠ Fran Krsto Frankopan - Područna škola Vrbnik, radionica pjevanja), Nikolina Grgurić (OŠ Fran Krsto Frankopan - Područna škola Vrbnik, kostimografska radionica), Laura Božić (OŠ Malinska-Dubašnica, plesna radionica), Karolina Kraljić (OŠ Malinska-Dubašnica, plesna rdionica), Matea Antolič (OŠ Omišalj, fotoradionica), Nika Carević (OŠ Omišalj, scenska radionica) i Gea Grego (OŠ Omišalj, scenska radionica).

Značajnu podršku sudjelovanju darovitih otočanki u novigradskim radionicama omogućile su lokalne samouprave otoka, i to svaka za učenike sa svoga područja, podmirivši, zajedno s Primorsko-goranskom županijom, troškove smještaja i kotizacije.