Art & Wine, sudjelujte u radu likovne radionice priređene u sklopu Dana smokava

Novost u programu ovogodišnjih, 16. po redu Dana smokava ogleda se u posebno osmišljenoj slikarskoj radionici koja će odvijati na Krušiji u gradu Krku (blizu spomenika Pralji), a čije je vođenje povjereno Alenki Goldner Sučić, profesorici likovne kulture i slikarici! Ova je radionica na rasporedu u nedjelju, 04. rujna, a odvijat će se od 17.00 do 19.00 sati.

Riječ je o zabavnom edukativno-kulturnom programu zamišljenom kao slikarska zabava uz čašu finog krčkog vina, koja ne zahtijeva prethodno slikarsko iskustvo. Uz stručnu pomoć, u opuštenoj atmosferi, zadatak će biti naslikati sliku u tehnici akrila na platnu, s time da je light-motiv radionice smokva, koja zbog svoje svevremenosti, ukusa, ali i specifičnog izgleda predstavlja izvor inspiracije mnogim likovnjacima.

Materijal potreban za sudjelovanje osigurava organizator, a jedino što je na radionicu potrebno donijeti malo je pobuđene kreativnosti i ljubav prema likovnom stvaralaštvu. Zbog ograničenog broja sudionika, sudjelovanje u ovome programu potrebno je prethodno najaviti, i to e-mailom na: tic@tz-krk.hr, odnosno telefenom na: +385 (0)51 220 226. Radionicu, kao i ostale programe nadolazećih Dana smokava, organizira Turistička zajednica Grada Krka.

Program 16. Dana smokava:

26. kolovoza - 04. rujna 2022.

Posebna gastro ponuda u ugostiteljskim objektima na području Grada Krka

Lista ugostiteljskih objekata: Restoran Casa del Padrone, Restoran Harbour (Hotel Maritim), Restoran Malo misto, Restoran Marina Blue (Hotel Marina), Restoran Oliva (Krk Premium Camping Resort), Cocktail Bar Volsonis, Bistro Portella, Bistro Punta Di Galetto, Viktor & Koko Food & Wine Bar, Street Food Mezzino (Ježevac Premium Camping Resort), Konoba Kuća Krčkog Pršuta (Vrh), Konoba Marija (Vrh), Restoran Trattoria Glavotok (Glavotok), Konoba Pud Brest (Milohnići) i Konoba Pod Prevolt (Milohnići).

Popis ugostiteljskih objekata i svih jela u ponudi pronađite: OVDJE.

02. - 04. rujna 2022.

Uz zid Velikog parka, 10.00 - 22.00,

Prodajna izložba proizvoda od smokava

Lista izlagača: OPG Nikola Zec, OPG Prgomet, OPG Rimbaldo, Hlam d.o.o., Robert Sušanj Domaća radinost, OPG Marko Šmid i OPG Ivana Prah.

02. rujna 2022.

10.00, otvaranje sajmenog dijela manifestacije uz knezove Krčke Frankopane

10.00, podjela sadnica smokava na štandu tvrtke Skink d.o.o.

10.00 - 11.00, radionica izrade smokava od gline (Roby Art)

18.00 - 20.00, radionica filcanja smokava od krčke ovčje vune (OPG Jasminka Gršković)

Cocktail Bar Volsonis (Volsonis Secret Garden)

17.30, stručno predavanje dr. sc. Ive Prgomet na temu Autohtone i introducirane sorte smokava

Krčka riva

20.00, Klapa Nono, promenadni nastup

Trg Kamplin

20.30, Dino Ivelja Jazz Quartet, koncert

03. rujna 2022.

Uz zid Velikog parka

10.00, individualno savjetovanje o uzgoju smokava i podjela sadnica smokava na štandu tvrtke Skink d.o.o.

10.00, šetnja gradom knezova Krčkih Frankopana

10.00 - 11.00, radionica izrade smokava od gline (Roby Art)

Trg Kamplin

20.00, Ivana Galić & Soulbeat, koncert