Aplicirajte za ovogodišnju Nagradu Kahnweiler!

Nastavno na suradnju Krka i Rockenhausena, koja proizlazi iz potpisanog Sporazuma o bratimljenju, Zaklada Daniel Henry Kahnweiler iz Rockenhausena zainteresirane krčke likovnjake obavještava o aktualnom natječaju za ovogodišnju Nagradu Kahnweiler, vezanu uz medij skulpture, uključujući i instalaciju.

Natječaj je namijenjen maturantima umjetničkih škola i diplomantima stručnih - likovnih studija, članovima likovnih udruženja, kao i samostalnim umjetnicima koji su završili likovnu školu, studij, magisterij ili doktorat te su izložbeno aktivni.

Jedan autor na natječaj može prijaviti najviše tri rada, maksimalnih dimenzija 200 x 200 cm, koji se spomenutoj Zakladi mogu kandidirati najkasnije do 13. rujna ove godine. Rad se prijavljuje isključivo putem fotografske dokumentacije (u naravi ili digitalne), minimalnih dimenzija 13 x 18 cm. Uz fotografije potrebno je dostaviti i prijavnicu koja je sastavni dio ovog Natječaja. Temeljem dostavljenih materijala bit će izvršena predselekcija, a oni umjetnici koji uđu u uži izbor bit će o tome na vrijeme obaviješteni te pozvani na konačnu selekciju čije je održavanje planirano 07. studenog ove godine.

Glavna nagrada u iznosu od 10.000,00 EUR, i ona poticajna vrijedna 2.500,00 EUR, bit će dodijeljene tijekom programa otvorenja izložbe u Muzeju Pachen u Rockenhausenu, 01. prosinca ove godine. Predselekcija radova temeljem dostavljene fotografske dokumentacije, kao i donošenje odluka o sudionicima izložbe te dobitnicima nagrada, povjerena je stručnom povjerenstvu kojeg čine: dr. Britta E. Buhlmann (Pfalzgalerie Kaiserslautern), Stefan Engel (APK Schweisweiler), Sebastian Fath (Sebastian Fath Contemporary Mannheim), prof. Hans Gercke (Heidelberger Kunstverein), dr. Inge Herold (Kunsthalle Mannheim), dr. Annette Ludwig (Gutenberg-Museum Mainz), prof. Tina Stolt (Universitet Landau) i Beate Reifenscheid (Ludwigsmuseum Deutschherrenhaus).

Sve ostale informacije mogu se dobiti telefonom na +49 (0)6361 451 252 (Sigrid Brandstetter), odnosno mailom na sigrid.brandstetter@rockenhausen.de. Također, više informacije dostupno je: ovdje.