Aktualno o uzimanju uzoraka za PCR testiranje na COVID-19 i prijavljivanju za testiranje brzim antigenskim testovima

PCR testiranje na COVID-19:

Uzimanje uzoraka za PCR testiranje na COVID-19 vrši se ponedjeljkom, utorkom, četvrtkom i petkom od 08.00 - 09.00 sati, ispred Turističke ambulante Doma zdravlja Krk, smještene na adresi Vinogradska 2b, u gradu Krku.

Testiranje se provodi temeljem liječničke uputnice ili na osobni zahtjev uz plaćanje. Pacijenti se prilikom testiranja identificiraju važećom zdravstvenom iskaznicom, a prilikom testiranja na vlastiti zahtjev uz predočenje osobne iskaznice ili putovnice. Cijena testiranja iznosi 490,00 kn, a plaćanje se vrši u gotovini, u kunama, na licu mjesta. Prije smog testiranja potrebno je ispuniti formular i navesti kontakt e-mail na koji se naknadno šalje rezultat testiranja, a koji je gotov u roku od 48 sati. Nalaz se može izdati i na engleskom jeziku, i to bez dodatne naplate.

Za testiranje nije potrebna prethodna najava, osim u slučaju grupa od deset i više osoba koje se najavljuju e-mailom na: epidemiologija.krk@zzjzpgz.hr ili telefonom na: +385 51 221 955.

Brzi antigenski testovi:

Prijave za testiranje brzim antigenskim testovima vrše se isključivo e-mailom na: rapidcovidtest@domzdravlja-pgz.hr, kojom prilikom se dostavljaju sljedeći podaci:

• ime i prezime
  • mjesto i adresa boravišta
  • broj telefona

Po zaprimanju e-maila, korisnika ove usluge, u najkraćem roku, kontaktirat će djelatnik Doma zdravlja Primorsko-goranske županije s kojim će dogovoriti termin i mjesto testiranja. Cijena testiranja iznosi 150,00 kn, a plaćanje se vrši u gotovini, u kunama, na licu mjesta. Nalazi testiranja dostupni su u roku od 15 minuta, a izdaju se u tiskanoj formi na hrvatskom ili engleskom jeziku.