Adventske aktivnosti članova krčkog Socijalnog vijeća

Prema ustaljenoj praksi, predstavnici Socijalnog vijeća Grada Krka zajedno s Marinkom Margan, voditeljicom Odsjeka za društvene djelatnosti, povodom nadolazećih božićno-novogodišnjih blagdana, tijekom mjeseca prosinca, posjetit će pedesetak potrebitih obitelji s područja grada Krka, Vrha, Šotoventa i Kornića.

Tom će prigodom darivat uglavnom izdašne obiteljske poklon-pakete vrijedne 400,00 kn, ali i nešto manji broj onih slađih, dječjih, vrijednih 200,00 kn. I dok će mališene pored ostalog razveseliti slatkiši i grickalice, obiteljski paket obiluje mnogim korisnim namirnicama, od riže, tjestenine, palente, griza, šećera, ulja, maslaca, začina, kave i čaja, preko sira, bakalara i suhog mesa, pa sve do slastica i nekolicine higijenskih potrepština. Međutim, ovdje ne smijemo zaboraviti ni značajnu količinu tijekom listopada podijeljenih svježih jabuka, inače donaciju Gradskog društva Crvenog križa Krk.
Osim što će se prigodnim poklon paketima pomoći korisnicima gradskog Socijalnog programa u ovo vrijeme darivanja, druženja i zajedništva posjetit će se i Krčani smješteni u Centru za rehabilitaciju Fortica (Kraljevica), Domu za djecu i mladež Oštro (Kraljevica), Psihijatrijskoj bolnici Lopača (Rijeka), Domu za starije psihički bolesne osobe Turnić (Rijeka) te Domu za starije i nemoćne osobe Brašćine (Rijeka). Uz to, šest paketa posebnog sadržaja biti će poklonjeno teško bolesnim osobama, a jednokratnom novčanom pomoći u iznosu od 500,00 kn izaći će se u susret osoba s prebivalištem na području Grada Krk, radi nezavidnih životnih situacija smještenih u domove ili kod udomitelja.