Advent u izlogu: Članovi Kreativnog Krka i krčki osnovnoškolci predstavili zajednički projekt

S obzirom na okolnosti, jasno je kako manifestacije Advent na placi neće biti pa su se njezini organizatori - članovi Udruge Kreativni Krk - okrenuli onome u čemu su najbolji: kreativnom stvaralaštvu i novim idejama. Budući da već godinama krčka starogradska jezgra, u prosincu, izgleda pomalo hladno, to je udruženje, motivirano razdobljem blagdanskog slavlja i zimskih radosti, iznašlo ideju kako u samo središte grada unijeti radost i toplinu.

Ekipa kreativaca proteklog se tjedna posvetila ukrašavanju izloga trgovina i ostalih (poslovnih) prostora duž glavne ulice, i to prigodnim crtežima, pjesmicama, rukotvorinama i ostalim umjetničkim radovima mališana iz Osnovne škole Fran Krsto Frankopan. Stoga, zahvaljujući angažmanu naših najmlađih učenika te predanom radu njihovih učiteljica (Vanje Modrušan, Smiljke Ivanović, Maje Karabaić, Željke Žic Stašić, Margite Justinić, Jasne Balorda, Željke Karamarko, Ane Maglić, Karmele Vajdoher Žilić), kao i voditeljica programa produženog boravka (Lorete Galović, Mihaele Kosić Dujmović, Morene Franin, Nadje Nekić, Ive Žic), a uz svesrdnu podršku ravnatelja Serđa Samblića, ove su godine većinu izloga prelijepljenih novinskim papirom zamijenili umjetnički prozorčići!

Glavni cilj i ideja ovog projekta i više su nego jasni, a podrazumijevaju oživljavanje starog grada u adventsko vrijeme, s time da su značajnu ulogu u ostvarenju ove zadaće imali upravo vlasnici i korisnici poslovnih prostora koji su prihvatili inicijativu i dopustili da dječji radovi krase baš njihove izloge, a to su redom: T.U.O. Reful, Frizerski salon MM, Mateo d.o.o., Trgovina Mina, Candy Cat, Muški frizerski salon Maestro, Market Maja, Fry Bar, Gift shop Idea, Ghetaldus, Trgovina Krk Malinska, Trgovina suvenirima Gabriel, Takamak, Krčanka, Zlatarna Oroshi, Turističko-informativni centar Krk, A1, Urar Vjekoslav Šimić, Trgovački obrt M&M, Obrt za trgovinu Sebastian, Optika Shahini, Ljekarna Jelka Janeš i Galerija Dagmar.

Projekt Advent u izlogu trajat će sve do 06. siječnja 2021. godine, što znači da će u narednih mjesec dana svaki prolaznik starogradskom jezgrom, tijekom najljepšeg doba u godini, moći zaviriti u predivan svijet dječje mašte. Sve one koji još nisu imali priliku prošetati gradom, krčki kreativci (oni maleni i veliki!) pozivaju da pronađu svoj omiljeni umjetnički prozorčić, a u međuvremenu pogledaju video objavljen u povodu otvorenja ove zanimljive izložbe na otvorenom!