Advent u izlogu: Članovi Kreativnog Krka i krčki osnovnoškolci predstavili drugo izdanje zajedničkog projekta

Motivirani razdobljem blagdanskog slavlja i zimskih radosti, a vođeni idejom da u samo središte grada unesu radost i toplinu, članovi Udruge Kreativni Krk nastavili su s provođenjem prošle godine započete inicijative nazvane Advent u izlogu.

Ekipa kreativaca ovih se dana tako posvetila ukrašavanju izloga trgovina i ostalih (poslovnih) prostora duž glavnu ulicu, i to prigodnim crtežima, pjesmicama, rukotvorinama i ostalim umjetničkim radovima mališana iz Osnovne škole Fran Krsto Frankopan. Stoga, zahvaljujući angažmanu naših najmlađih učenika te predanom radu njihovih učiteljica (Vanje Modrušan, Smiljke Ivanović, Maje Karabaić, Željke Žic Stašić, Margite Justinić, Jasne Balorda, Željke Karamarko, Ane Maglić, Karmele Vajdoher Žilić, Lorete Galović, Mihaele Kosić Dujmović, Morene Franin, Nadje Nekić, Ive Žic, Ines Jelenović i Ane Samblić), a uz svesrdnu podršku ravnatelja Serđa Samblića, većinu su izloga prelijepljenih novinskim papirom zamijenili umjetnički prozorčići!

Glavni ciljevi ovog projekta i više su nego jasni, a podrazumijevaju oživljavanje ulica starog grada u adventsko vrijeme, s time da su značajnu ulogu u ostvarenju ove zadaće imali upravo vlasnici i korisnici poslovnih prostora koji su prihvatili inicijativu i dopustili da dječji radovi krase baš njihove izloge, a to su redom: T.U.O. Reful, Candy Cat, Muški frizerski salon Maestro, Market Maja, Ghetaldus, T.O. Škrinjica, Krčanka, Turističko-informativni centar Krk, Telemach, Urar Vjekoslav Šimić, Obrt za trgovinu Sebastian, Optika Shahini i Galerija Dagmar.

Zahvaljujući projektu Advent u izlogu svaki će prolaznik starogradskom jezgrom tijekom najljepšeg doba u godini moći zaviriti u predivan svijet dječje mašte. Sve one koji još nisu imali priliku proći gradom, krčki kreativci (oni maleni i veliki!) pozivaju da pronađu svoj omiljeni umjetnički prozorčić, a u međuvremenu pogledaju video objavljen u povodu otvorenja drugog izdanja ove zanimljive izložbe na otvorenom!