Advent na Placi ove godine odrađen s humanitarnim predznakom

Na glavnome gradskom trgu, 12. i 19. prosinca 2015. godine, odigrano je drugo izdanje uspjelog sajmenog gastro-glazbenog eventa Advent na Placi, i to u režiji kreativaca iz sve produktivnije Udruge Kreativni Krk.

Tako su u cjelodnevnoj blagdanskoj avanturi okupljene Krčane, tijekom dviju sunčanih subota, zabavljali brojni glazbenici, redom Gradska glazba Krk, Melanija Acoustic, Klapa Kaštadi, Tamburaški sastav Boduli, Largo, Ménage à trois, Duo Dani, Nadzorni odbor, Rolin Humes, Open Road, Damir Kedžo, Kumpanija Tramontana, Duško Jeličić Dule i Bonaca, Mići Boduli, Bona Forma, Klapa Zvonimir, Tabako Band, The Shajones te Buco i Kalašnjikovi, dok su na petnaestak postavljenih štandova, pored slanih i slatkih delicija te kuhanog vina, naši hobisti nudili prigodne blagdanske rukotvorine, a otočni OPG-ovi svoje poznate delikatese.
Prema riječima organizatora, ovo je događanje osmišljeno da se otočanima, ali gostima, ponudi veseo i topao adventski ugođaj, a u planu je i njegovo prerastanje u tradiciju, s namjerom da se sadržaji, ubuduće, ovisno o raspoloživoj sponzorskoj podršci, odvijaju duž čitavo adventsko vrijeme. Osim toga, važno je spomenuti i humanitarni karakter ovogodišnje manifestacije, obzirom da je 19. prosinca red došao na akciju Za Teov korak tijekom koje su sredstva prikupljana za potrebe liječenja Tea Jelenovića, mališana iz Klimna kojemu u zahtjevnom i skupom ozdravljenju ovih dana nastoje pomoći posjetitelji brojnih humanitarnih priredbi koje se priređuju duž čitavog otoka.
U Krku će i narednih dana biti živo obzirom da je već 22. prosinac rezerviran za tradicionalni humanitarni koncert otočnih osnovnoškolaca, dok nas prodajna izložba domaćih kolača Slatki otok u organizaciji Humanitarne udruge Andrijana Gržetić očekuje dan kasnije. Krčko badnje jutro ove godine donosi otvorenje izložbe starih božićnih čestitki, koncert riječkih Putokaza i badnju marendu, s time da nisku bladanskih događanja zatvaraju dva tradicionalna božićna koncerta, 24. prosinca na otočiću Košljunu i 26. prosinca u Krčkoj katedrali.
Inače, aktivnosti Udruge Kreativni Krk možete pratiti na njihovoj Internet stranici i Facebook profilu koji donosi kompletnu fotografsku priču ovogodišnjeg Adventa na Placi!