66. Ljetne priredbe: Komedija Na kavici u podne, Teatar Gavran

Nastavak kazališnog programa 66. Ljetnih priredbi donosi novu predstavu Teatra Gavran, komediju Na kavici u podne, koja će se na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša) odigrati u ponedjeljak, 01. kolovoza 2022. godine, s početkom u 21.30 sati. Cijena ulaznice iznosi 80,00 kn.

Na Kavici u podne iznimno je topla kazališna predstava u kojoj su glavni junaci majka i sin, a koji su karakterno bitno različiti. Autor teksta i redatelj je Miro Gavran, najizvođeniji hrvatski pisac u zemlji i inozemstvu, koji nakon iznimno uspješnih obiteljskih komedija Sladoled i Pivo, u kojima tematizira odnos majke i kćeri, odnosno oca i sina, ovom predstavom koja se žanrovski teško može svesti samo na komediju ili dramu, uvjerljivo oslikava odnos majke i sina koji kroz dva desetljeća prožive i brojne neželjene životne situacije, bivajući jedno drugome pouzdanim ogledalom, čak i u trenucima kada se razilaze u ocjenjivanju toga života. Ova nježna priča donosi prepoznatljive junake i pruža glumcima odličan materijal za izgradnju uvjerljivih karaktera. Radnja se odvija u Zagrebu između 1988. i 2019. godine.

U predstavi, koja je svoju premijeru, na Danima Teatra Gavran u Klovićevim dvorima u Zagrebu, imala 27. lipnja ove godine, glume Mladena Gavran i Vedran Komerički. Dramaturginja je Dina Vukelić, a izvršna producentica Maja Šegota. Izbor scenografije odradio je Jakov Gavran, a izbor kostima Đurđa Janeš.

Miro Gavran hrvatski je književnik čija su djela prevedena na više od 40 jezika. Po njegovim je literarnim predlošcima postavljeno više od 400 kazališnih premijera diljem svijeta, a što ih je vidjelo više od četiri milijuna ljudi. Gavran je najvjerojatnije i jedini živući dramatičar kome su u čak pet zemlja posvećeni kazališni festivali na kojima se izvode predstave nastale isključivo prema njegovim djelima.

Financijsku podršku ovogodišnjim Ljetnim priredbama, za čiju se organizaciju već tradicionalno brine Centar za kulturu Grada Krka, pružili su Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Primorsko-goranska županija, Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.

Ulaznice za programe ovogodišnjih Ljetnih priredbi kupuju se na prodajnom mjestu u Galeriji Decumanus, Josipa Jurja Strossmayera 2 (stari grad), unutar njezinog redovnog radnog vremena, od ponedjeljka do subote, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata. U suprotnom, ulaznice se mogu rezervirati telefonom na 051 220 041.