66. Ljetne priredbe: Komedija Kako misliš mene nema?!, Teatar Exit

U sklopu kazališnog programa 66. Ljetnih priredbi, kultna predstava Kako misliš mene nema?!, kreirana u produkciji zagrebačkog Teatra Exit, održat će se u ponedjeljak, 11. srpnja 2022. godine, na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša), s početkom u 21.30 sati. Cijena ulaznice iznosi 80,00 kn.

Komična, na trenutke tužna i dramatična, ova predstava, koja propituje našu svakodnevicu kroz perspektivu dvojice mladih prijatelja čija je jedina želja prvi puta otići na more, natjerat će vas da se zapitate koliko ste puta prošli pokraj nekog, a da niste znali da mu možete ostvariti životni san.

Predstava je od svoje premijere, 2007. godine, osvojila čitav niz nagrada te se za nju, nakon 15 godina igranja i više od 480 izvedbi, i nadalje traži karta više. U međuvremenu je, dakle, uspjela steći status kazališnog komada koji ne zastarijeva već sa svakom novom godinom dobiva još više šarma, patine, duha i gorčine...

Kroz dva sata nabrijane farsične i iskrene, kalamburične i dramatične, istodobno smiješne i gorko-tužne igre, glumci putuju kroz niz svojih unutrašnjih i zamišljenih identiteta i pretvaraju ih, alkemijom svoje igre, u niz osoba, situacija, realnih i fantastičnih događaja koje prepoznajemo kao naše vlastite, kao stvarnost koja nas okružuje i koju u svom apsurdu, konfliktu i dramatičnosti živimo. Igrom visoke energije, virtuoznosti i sposobnosti glumačke transformacije predstava ispituje osobne i društvene maske i kontramaske, lažne i istinske vrijednosti te granice životne i scenske realnosti i fikcije.

Ovaj sjajan kazališni komad autorski je projekt Ivice Boban, a majstorski ga izvode dva poznata hrvatska glumca, Amar Bukvić i Filip Juričić, koji su uz ove uloge odrasli i u njih upisali dio sebe te publici tijekom svih tih godina uspijeli prenositi njihovu tragično-dobrodušnu energiju. Nježnu i dirljivu. Tužnu. Filip Juričić tako tumači mladića koji odrasta u neimaštini zbog oca liječnika koji ga je odbacio. Njegov život započeo je odbacivanjem onoga tko ga je stvorio, pa kao da ga je nakon tog inicijalnog odbijanja i cijelo društvo odlučilo ne priznati. Ne priznati mu zasluge, trud, volju. A najmanje uspjeh. Amar Bukvić odličan je pak u ulozi vjernog prijatelja i dobrodušnog momka koji na pameti ima mnogo toga, na primjer kako izbjeći deložaciju iz stana, a ipak na svijet gleda s osmijehom na licu. Kupuje krntije od automobila, smije se, ne odustaje od nadanja da će jednog dana ipak uštedjeti i vidjeti to dugo sanjano more.

Financijsku podršku ovogodišnjim Ljetnim priredbama, za čiju se organizaciju već tradicionalno brine Centar za kulturu Grada Krka, pružili su Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Primorsko-goranska županija, Grad Krk i Turistička zajednica Grada Krka.

Ulaznice za programe ovogodišnjih Ljetnih priredbi kupuju se na prodajnom mjestu u Galeriji Decumanus, Josipa Jurja Strossmayera 2 (stari grad), unutar njezinog redovnog radnog vremena, od ponedjeljka do subote, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata. U suprotnom, ulaznice se mogu rezervirati telefonom na 051 220 041.