65. Ljetne priredbe: Predstava za djecu Plačko

Drugi ovogodišnji dramski program namijenjen najmlađim posjetiteljima 65. Ljetnih priredbi, predstava Plačko (3+) nastala u produkciji Kazališta Mala scena, održat će se u srijedu, 21. srpnja 2021. godine, na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša), s početkom u 21.00 sat. Cijena ulaznice iznosi 30,00 kn.

Veliki ne plaču. Ne budi curica! Sramimo li se svojih suza? Koje poruke primaju djeca vezano za suze? Kako se nositi sa svojim emocijama, ne plakati nikada ili plakati stalno, razlikuju li se suze, kako nastaju, čemu služe, koriste li ičemu…? Sve su to pitanja na koje odgovore traži glavni junak predstave - dječak kojeg svi zovu Plačko jer koristi suze kao supermoć, i kad treba i kad ne treba. Plačko odlučuje vratiti svoje ime te kreće na nezaboravnu avanturu tijekom koje će upoznati doktoricu Suzić, stručnjakinju za plakanje, Krokodila koji će ga naučiti sve o krokodilskim suzama, mudrog Luka koji kuha varivo s osjećajima te Oblaka koji će ga poučiti o onim najtežim, ali i najvažnijim suzama - suzama tužnicama. Ova predstava nagrađivane autorice Kristine Gavran, koja djeci progovara o suzama, emocijama i potiče razvoj emocionalne inteligencije, sigurno će biti inspirativna, poučna i zabavna, kako za djecu, tako i za roditelje. U predstavi čija je režija povjerena Tini Hofman glume Hana Kunić i Vid Ćosić. Scenografiju i kostimografiju potpisuje stalna suradnica Male scene Lucija Smolčec, glazbu su skladali Ivana Starčević i Marko Levanić, dok su producentice Tena Bosek i Buga Marija Šimić.

S obzirom na trenutne epidemiološke prilike, organizatori mole da se ulaznice za kazališne predstave kupuju na prodajnom mjestu u Galeriji Decumanus, J. J. Strossmayera 2 (stari grad), unutar njezinog redovnog radnog vremena, od ponedjeljka do subote, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata, a sve kako bi se izbjeglo stvaranje gužvi na blagajni (tj. ulazu) Scene Zidine. U suprotnom, ulaznice se, ali samo iznimno, mogu rezervirati telefonom na 051 220 041. Također, potrebno je voditi računa o tome kako će broj ulaznica biti ograničen s obzirom na smanjeni broj mjesta, radi provođenja epidemioloških mjera. Na ulazu u gledalište svi posjetitelji moraju predočiti COVID potvrdu, odnosno potvrdu o cijepljenju ili preboljenju bolesti COVID-19.

Financijsku podršku ovogodišnjim Ljetnim priredbama, za čiju se organizaciju već tradicionalno brine Centar za kulturu Grada Krka, pružili su Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Primorsko-goranska županija, Grad Krk, Turistička zajednica Grada Krka i Vinarija Katunar.