63. Ljetne priredbe: Komedija Ljubaf, Kerekesh teatar

Kao svojevrsni pretprogram 63. Ljetnih priredbi, hit komedija Ljubaf varaždinskog Kerekesh teatra održat će se u ponedjeljak, 08. srpnja 2019. godine, na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša), s početkom u 21.30 sati.

Riječ je o komediji Ljubomira Kerekeša u kojoj su ljudska uskogrudnost, pametovanje oko ničega, obrana mentalnog hendikepa i ograničenost, jedina oružja kojima se glavni protagonisti bore za prevlast unutar svojih životnih okolnosti. Srečko Frljužec, koji zna gdje mu je mjesto u kući, nema puno slobode između žene Đurđice i žestoke punice Štefice. Malo topline u njegov život unosi prijatelj Ivek, a najviše iskrene ljubavi iskazuje susjed Đura, i to prema svojoj simpatiji iz srednje škole, gospođi Štefici. Iako se problemi koje obrađuje ova predstava mogu okarakterizirati kao politički, ekonomski i društveni, najaktualnijom je ipak čini bavljenje jednom univerzalnom temom - ljubavlju!

U ovoj nagrađivanoj predstavi, koja je dosad, na oduševljenje brojne publike diljem Hrvatske, odigrana više od stotinu puta, svoje će komičarske sposobnosti demonstrirati naši poznati glumci: Ana Begić, Hana Hegedušić, Adam Končić, Jan Kerekeš i Ljubomir Kerekeš.

Ulaznice za komediju Ljubaf po cijeni od 80,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 63. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.