62. Ljetne priredbe: Predstava za djecu Doktor od životinjica, Teatar Gavran

Prvi ovogodišnji program namijenjen najmlađim posjetiteljima Ljetnih priredbi, točnije predstava Doktor od životinjica kreirana u produkciji Dječje scene Teatra Gavran, održat će se u utorak, 03. srpnja 2018. godine, na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša), s početkom u 20.30 sat.

Nakon 15 godina uspješnog djelovanja i igranja svojih predstava Teatar Gavran odlučio je pokrenuti dječju scenu, te će od ove godine uz poznate hit predstave namijenjene odraslima izvoditi i lutkarski igrokaz Doktor od životinjica, namijenjen djeci uzrasta od tri do devet godina.

Priča ove zanimljive predstave je jednostavna, nježna i zabavna. U ordinaciju šarmantnog i šašavog veterinara na pregled dolaze mladi pas Pipo i mladi mačak Žac zbog zdravstvenih problema i problema u uzajamnoj komunikaciji. Veterinar i njegov medicinski brat papagaj, pomoći će psu i mačku da savladaju svoje strahove od dolaska u ordinaciju, te će ih pritom naučiti kako riješiti uzajamne sukobe i zadobiti istinsko prijateljstvo. U interaktivnoj i edukativnoj igri mali gledatelji i sami će naučiti ponešto o ponašanju u ordinaciji i savladavanju nepotrebnih strahova te ispravnom odnosu prema prijateljima.

Autor ovog igrokaza je Miro Gavran, najizvođeniji hrvatski kazališni pisac u zemlji i inozemstvu.  Redatelj i kreator lutaka za ovu predstavu je Jakov Gavran, dok će uz njega lutke animirati i glumci-lutkari Luka Bjelica i Borna Galinović. Dramaturg na ovoj predstavi je Hrvoje Seršić, dok glazbu i stihove potpisuje Hana Huljić, oblikovanje svjetla Mario Vnučec, a oblikovanje tona Neven Zebić.

Ulaznice za predstavu Doktor od životinjica po cijeni od 30,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 62. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.