61. Ljetne priredbe: Dani Bošnjak (oboa) i Aleksandar Milošev (violina)

Završnica 61. Ljetnih priredbi donosi koncert dvojice glazbenih virtuoza, Danija Bošnjaka (oboa) i Aleksandra Miloševa (violina), koji će se, 24. kolovoza 2017. godine, s početkom u 21.30 sati, održati na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša).
Svestrani Dani Bošnjak jedan je od najtraženijih hrvatskih flautista. Kao solist u raznim komornim sastavima (Zagrebački puhački ansambl, Cantus ansambl, Acoustic Project, Camerata Garestin, Ex Arte, Trio Karamazov-Milošev-Bošnjak) te dugogodišnji član Zagrebačke filharmonije nastupio je na pet kontinenata, od Musikvereina u Beču, Concertgebouwa u Amsterdamu, do Glenn Gould studija u Torontu i Suntory Halla u Tokiju. Bogat Bošnjakov repertoar seže od rane glazbe koju izvodi na povijesnim instrumentima do skladbi suvremenih autora, uključujući i jazz improvizacije. Bošnjak je dosad praizveo brojna djela hrvatskih skladatelja od kojih se neka nalaze na nosaču zvuka Canto Peregrino, a kojeg je 2014. objavio Cantus.
Odlikovan najvišom slovenskom nagradom za umjetnička postignuća, Aleksandar Milošev glazbenik je širokih stilskih interesa. Kao solist nastupao je sa Zagrebačkim solistima te Slovenskom, Zagrebačkom i Beogradskom filharmonijom. Član je gudačkog Kvarteta Tartini koji je svoje muziciranje predstavio u mnogim prestižnim svjetskim dvoranama. Na poziciji je vođe dionica viola Slovenske filharmonije, a isto zaduženje imao je u Minhenskoj i Londonskoj filharmoniji te Njemačkom komornom orkestru i Orkestru Arturo Toscanini. Milošev, kao izvanredni profesor, poučava violu na Muzičkoj akademiji Zagreb, ali i kao gostujući profesor na Trinity Laban konzervatoriju za glazbu i ples u Londonu.

Plakat [.pdf]

Ulaznice za ovaj koncertni program po cijeni od 50,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.