60. Ljetne priredbe: Posljednja Freudova seansa, Planet art

U nastavku dramskog programa 60. Ljetnih priredbi slijedi hvaljena drama Posljednja Freudova seansa nastala u produkciji zagrebačkog kazališta Planet art, a koja će se na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša) odigrati 18. srpnja 2016. godine, s početkom u 21.30 sati.

Riječ je o predstavi kreiranoj prema istoimenom predlošku istaknutog američkog dramatičara Marca St. Germaina što donosi priču o neobičnom susretu oca psihoanalize Sigmunda Freuda i svjetski poznatog pisca C. S. Lewisa, a u čijem je žarištu rasprava o Bogu.
Temeljem jedne natuknice u Freudovom dnevniku, St. Germain je stvorio vrlo zanimljiv susret ostarjelog Freuda i mladog sveučilišnog profesora Lewisa, koji će se tek kasnije proslaviti romanesknim serijalom Kronike iz Narnije. Osim životnih faza, ta dva vrhunska intelektualca dijeli i odnos prema Bogu. I dok je Freud gorljivi ateist, Lewis je nedavno preobraćen vjernik, a obzirom da potonja činjenica uspijeva slavnog psihoanalitičara on dogovori susret s mladim književnikom kako bi pronašao razloge zbog kojih je doslovno preko noći postao gorljivi vjernik. Lewisa utjelovljuje Franjo Dijak, a Sigmunda Freuda Marko Torjanac, koji uz režiju potpisuje i prijevod te scenografiju predstave. Kostimografkinja je Đurđa Janeš, glazbu je odabrao Milorad Stranić, a svjetlo oblikovao Damir Rončević.

Ulaznice za ovu predstavu po cijeni od 70,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (od ponedjeljka do subote, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 60. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.