60. Ljetne priredbe: Kod Tita u raju, Indexovo radio pozorište

Urnebesna komedija Kod Tita u raju, Indexovog radio pozorišta iz Beograda, u sklopu programa 60. Ljetnih priredbi, održat će se 25. srpnja 2016. godine, na Sceni Zidine, s početkom u 21.30 sati.

Indexovo radio pozorište nastalo je sedamdestih godina prošlog stoljeća na kultnom Beogradskom radiju 202, a mnogi i danas znani bardovi srpskog novinarstva, književnosti i umjetnosti prošli su upravo redakcijom kultnog INDEXA 202. Osamdesetih godina prošlog stoljeća indexovci publiku osvajaju svojom političkom satirom, vrućim temama i parodijama, s time da im značajnu popularnost donose emisije u kojima na samo njima svojstven način progovaraju o Titovoj smrti, što je tada, mogli bismo reći, bila prava tabu tema.
Nakon poduže stanke, jedan od članova ovog kazališnog kolektiva - Ranko Goranović Raco - dolazi na ideju da s producentom Fikretom Mehmedalićem napravi novu satiričku predstavu, pomalo neobičnog naziva Kod Tita u raju ili Mi smo ga tek najebali, čija je premijera održana uoči nekdašnjeg Dana Republike, 28. studenog 2013. godine, u sarajevskom Domu mladih, i za koju su karte doslovno planule.
U predstavi, pored Ranka Goranovića Race, ujedno i redatelja, igraju Andrija Kovač i sve popularniji mladi glumac Ljuba Stanković, utjelovljujući likove Tita, Slobodana Miloševića i Franje Tuđmana. Ova satirična igra, kako kažu njezini autori, otkrit će mnogo o današnjoj situaciji, ali i pogreškama iz novije povijesti, i to izvrsnim imitacijama koje će publiku nasmijati najmanje do suza. Stoga, budite i vi dio ove hit predstave za koju se redovito potražuje karta više!

Ulaznice za satiričku komediju Kod Tita u raju, po cijeni od 70,00 kn, mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (od ponedjeljka do nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00, a od petka, 22. srpnja, između 20.00 i 23.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 60. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.