15. Županijski festival sportske rekreacije osoba starije životne dobi

U povodu Međunarodnog dana starijih osoba, krčki Dom za starije osobe Mali Kartec, Savez sportske rekreacije Primorsko-goranske županije Sport za sve i Grad Krk, pod pokroviteljstvom Primorsko-goranske županije, u petak 04. listopada 2019. godine, priređuju 15. Županijski festival sportske rekreacije osoba starije životne dobi.

Program ovog, sada već tradicionalnog, festivala, između 09.30 i 14.30 sati, održat će u kompleksu Sportsko-rekreacijskog centra Josip Uravić Pepi u gradu Krku, a sudjelovanje može zabilježiti svaki umirovljenik s područja Primorsko-goranske županije, neovisno o adresi stanovanja. Okupljeni natjecatelji tako će imati priliku okušati se u ekipno organiziranom boćarskom natjecanju, ali i čitavom nizu pojedinačno organiziranih natjecanja, i to u stolnom tenisu, pikadu, nabacivanju kolutova, svladavanju prepreka postavljenih na poligonu ili pak gađanju mete lukom i strijelom.

Prijave za sudjelovanje u programu ovog festivala zaprimaju se zaključno do srijede 02. listopada, a ispunjen Prijavni list (dostupan u prilogu ove najave) dostavlja se e-mailom na: sportzasve.pgz@gmail.com. Sve ostale informacije mogu se zatražiti putem tog maila ili telefonom na: 098 426 703, odnosno 091 420 0650.

Festivalski program:

• 08.30 - 09.30, dolazak i prijavljivanje sudionika festivala
  • 09.30 - 10.00, svečanost otvorenja
  • 10.00, start sportsko-rekreacijskih natjecanja
  • 13.00, ručak za sudionike festivala
  • 14.30, završetak natjecanja i proglašenje najuspješnijih natjecatelja

Propozicije i pravila natjecanja:

Pikado: Ekipe prijavljuju najviše četiri natjecatelja, a svatko od njih ima pravo na pet bacanja. Natjecatelj s najvećim zbrojem pogodaka biva pobjednik. U slučaju istog broja pogodaka nastavlja se niz od po tri bacanja dok se ne dobije pobjednik.

Nabacivanje kolutova: Ekipe prijavljuju najviše četiri natjecatelja, a svatko od njih ima pravo na pet bacanja. Natjecatelj s najvećim zbrojem pogodaka biva pobjednik. U slučaju istog broja pogodaka nastavlja se niz od po tri bacanja dok se ne dobije pobjednik.

Boćanje: Sudionici mogu prijaviti najviše dvije ekipe. Samu ekipu čine dva igrača, a igra se u kategoriji parova. Pobjednikom postaje ona ekipa koja u 10 minuta sakupi najviše bodova. U slučaju neriješenog rezultata svaka od ekipa ima još po jedno bacanje. Igra se kup-sistemom na ispadanje.

Stolni tenis: Ekipe mogu prijaviti neograničeni broj natjecatelja. Igra se pojedinačno po skupinama, i to na dva dobivena seta, sve do jedanaest.

Sportski poligon: Ekipe prijavljuju po četiri natjecatelja. Pobjednik poligona je natjecatelj s najboljim vremenom. Poligon se sastoji od elemenata povlačenja, preskakanja i istrčavanja trase dugačke 20,00 metara, a boduje se dvije kategorije: muškoj i ženskoj.

Gađanje mete lukom i strijelom: Ekipe prijavljuju po četiri natjecatelja. Svaki natjecatelj gađa četiri puta, a pobjednik je onaj tko prikupi najviše pogodaka. U slučaju istog broja pogodaka, nastavlja se niz od po tri gađanja dok se ne dobije pobjednik.