Susret dobrovoljnih darivatelja krvi Primorsko-goranske i Istarske županije

Društvo Crvenog križa Primorsko-goranske županije u suradnji s Gradskim društvom Crvenog križa Krk organizira dvadeseti po redu Susret dobrovoljnih darivatelja krvi Primorsko-goranske i Istarske županije koji će se održati u gradu Krku, 30. svibnja 2015. godine, s početkom u 10.00 sati.

Druženje, koje na Gradskoj rivi započinje svečanim otvorenjem, okupiti će 800-tinjak sudionika za koje se nakon 10.30 sati u krčkom Domu za starije i nemoćne Mali Kartec priprema zanimljiv sportsko-rekreativni program, ali i obilazak grada Krka te posjet otočiću Košljunu i Velom Lošinju.
Ovo se događanje svake godine odigrava u drugoj sredini, i to s ciljem promoviranja dobrovoljnog darivanja krvi, ali i pružanja podrške našim darivateljima koji godišnje osiguraju nemalih 14.000 doza krvi.
Susretu će pored čelnika Društva Crvenog križa Primorsko-goranske županije i Gradskog društva Crvenog križa Krk nazočiti predsjednik Hrvatskog Crvenog križa Josip Jelić, izvršni predsjednik Hrvatskog Crvenog križa Robert Markt te predstavnici Primorsko-goranske županije, Grada Krka i otočnih općina.