Pjevački zbor Osnovne škole Fran Krsto Frankopan nastupio na Glazbenim dječjim čarolijama

Pjevački zbor Osnovne škole Fran Krsto Frankopan iz Krka, 18. ožujka 2024. godine, pod vodstvom učitelja Jurice Goje i Dane Bajčić, po drugi je put sudjelovao na županijskoj smotri 18. Glazbene dječje čarolije održanoj u Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku u Rijeci, i to u natjecateljskom dijelu programa.

Glazbene dječje čarolije okupljaju zborove iz Primorsko-goranske županije u natjecateljskom i revijalnom dijelu s ciljem poticanja zborskog muziciranja i razvijanja sveopće glazbene kulture.

Ovogodišnja škola-organizator bila je Osnovna škola Eugen Kumičić iz Rijeke pod vodstvom Suzane Matušan Avgustini, koja je tu ulogu preuzela od dugogodišnje voditeljice natjecanja Natalije Banov iz Osnovne škole Viktora Cara Emina iz Lovrana.

Pjevački zbor Osnovne škole Fran Krsto Frankopan čine učenici od petog do osmog razreda, a na smotri su se natjecali u sklopu B kategorije. Zboraši su pritom izveli pjesme Suncokret skladatelja Mile Cipra, zatim Lipu Franza Schuberta (u obradi Janka Žganjera) te popularnu tradicijski napjev Naranču (u obradi Denize Gjini). Nastup krčkih učenika bio je zapažen od strane stručnog žirija i popraćen glasnim aplauzom i zadovoljstvom publike. Nakon ovog uspješno odrađenog nastupa, krčki se zboraši sada nadaju pozivu na državnu razinu natjecanja koja će se početkom svibnja održati u Varaždinu.