Grad Krk subvencionira preventivni program IAIM vježbi namijenjenih djeci do 12 mjeseci života

Na 114. sastanku Kolegija održanom 25. ožujka 2024. godine, tijekom rasprave o predmetima Odsjeka za opće, pravne i kadrovske poslove, prihvaćena je inicijativa specijalistice pedijatrije Gordane Tomašić Čubranić, dr.med. da se u Krku krene s provođenjem preventivnog programa IAIM vježbi namijenjenih djeci do 12 mjeseci života.

Riječ je o programu poticanja normalnog neurološkog razvoja djece, posebice razvoja emotivnog segmenta te fine i grube motorike. Također, program se pokazao uspješnim u razvoju govora te zbližavanju i povezivanju majke i djeteta. Predviđeno je da se program provodi tijekom pet tjedana, i to u terminu jednom tjedno u trajanju od dva sata. Sam program podrazumijeva i teorijsku edukaciju s posebnim osvrtom na motoriku dojenačkih refleksa, dojenačkih kolika, prehranu u dojenačkoj dobi i cijepljenje.

Cijena programa za jedno uključeno dijete iznosi 250,00 eura, s time da je Grad Krk po djetetu osigurao subvenciju u iznosu od 200,00 eura. Svi roditelji s područja Grada Krka zainteresirani za uključivanje u ovaj program mogu se javiti izravno doktorici Tomašić Čubranić, e-mailom na: gordana.tomasic@gmail.com ili telefonom na: 051 424 864.