Dan planeta Zemlje uz akcije čišćenja plaža i projekciju dokumentarnog omnibusa Sea Art

U sklopu obilježavanja Dana planeta Zemlje, Ponikve eko otok Krk pozivaju na akcije čišćenja plaža i besplatnu projekciju dokumentarnog omnibusa Sea Art, što se priređuju u suradnji sa Srednjom školom Hrvatski kralj Zvonimir.

Akcija čišćenja plaža na predjelu Portapisana u gradu Krku održat će se 19. travnja 2024. godine s početkom u 10.00 sati, dok je čišćenje plaža na otočiću Plavniku na redu 23. travnja, s time da je polazak s gradske rive u Krku zakazan u 08.20, a povratak u 13.00 sati. Ove su akcije dio eko-programa Planet vs. Plastic kojim su pored dviju krčkih, obuhvaćene i akcije čišćenja plaža u Njivicama - 21. travnja, i Rijeci - 27. travnja.

Uz to, program Planet vs. Plastic donosi besplatnu projekciju dokumentarnog omnibusa Sea Art francuske redateljice Maud Baigneres koja će se, 22. travnja, s početkom u 12.30 sati, održati u Kinu Krk (Velikoj vijećnici Grada Krka). Tri zasebne priče u trajanju od po 20 minuta otkrit će zanimljive svjetove roniteljice na dah Julie Gauthier, vizualnog umjetnika Jérémyja Gobéa i slikara Miquela Barcela, a koji se, kako bi stvarali, oslanjaju na element VODE. Oni će kroz ljubav prema oceanu, podijeliti vlastitu viziju ekologije.

Za sve ostale informacije vezane uz navedene aktivnosti možete se javiti mailom na: dean.kosic@ponikve.hr ili telefonom na: +385(0)51 654-654.

Dan planeta Zemlje obilježava se svake godine 22. travnja s ciljem podizanja svijesti o problemima vezanim za globalno onečišćenje okoliša, ali i pronalaska najboljih rješenja za njegovu zaštitu. Iako je ideja obilježavanja Dana planeta Zemlje prvi put predstavljena 1969., službeno se obilježava od 1992. godine kada je na Konferenciji Ujedinjenih naroda (UN) o okolišu i razvoju u Rio de Janeiru usklađen dugoročni program za promoviranje održivog razvoja.