Dan otvorenih vrata javnobilježničkih ureda

Na poticaj Vijeća notarijata Europske unije, a u povodu Europskog dana građanskog pravosuđa, 26. listopada 2016. godine, održat će se Dan otvorenih vrata javnobilježničkih ureda tijekom kojeg će svi zainteresirani građani, između 10.00 i 13.00 sati, moći posjetiti čak 150 javnobilježničkih ureda diljem Hrvatske te se tako upoznati s radom i ulogom javnih bilježnika u pravosudnom sustavu.

Duž Primorsko-goranske i Ličko-senjske županije bit će otvoreno 11 ureda, i to u Rijeci, Otočcu, Gospiću i gradu Krku, što znači da će svoja vrata, zadržimo li se u Krku, otvoriti javne bilježnice Amira Predovan čiji se ured nalazi u Ul. Kralja Tomislava 3 i Miljenka Katunar Zrinski s uredom smještenim na Trgu bana Josipa Jelačića 1.
Hrvatska javnobilježnička komora, podržavši ovu akciju, građanima je htjela približiti pravne poslove koje obavljaju bilježnici, kao i ukazati na pozitivne učinke koje ti poslovi donose. Javni bilježnici kao pravni profesionalci građanima pomažu pri oblikovanju njihove volje kod svih imovinsko-pravnih odnosa, a riječ je, dakle, o oporukama, ugovorima o raspolaganju nekretninama ili polozima isprava, novca i stvari. Upravo s takvim predmetima građani znaju imati najviše problema, pa će im u sklopu Dana otvorenih vrata javni bilježnici sigurno izaći u susret davanjem mnogih korisnih savjeta.

Popis javnobilježničkih ureda koji sudjeluju u Danu otvorenih vrata pogledajte: ovdje.