Camino Krk Story: Organizirana vođenja Camino Krk rutom u svibnju

Camino Krk je otočna kružna ruta ukupno duga nešto više od 150 kilometara koja prati infrastrukturu postojećih pješačkih (i biciklističkih) staza. Njezina početna točka nalazi se u gradu Krku, a završna u naselju Kornić. Za što lakše snalaženje otokom, Camino Krk obilježen je stotinama prepoznatljivih, plavo-žutih, oznaka, a pored signalizacije na raspolaganju je i karta. Tijekom pješačenja, prikupljaju se pečati ili vjerodajnice mjesta i znamenitosti kroz koja prolazi Camino ruta, a koji su, duž istu, postavljeni u prilagođenim ormarićima.

Camino Krk Story

Camino Krk izvrstan je izbor za proljetnu aktivnost. Na otoku u tom ćete periodu sigurno zateći ugodne temperature, lijepo vrijeme i netom probuđenu prirodu, drugim riječima, idealne okolnosti za Camino šetnju tijekom koje možete istinski doživjeti otočnu povijesnu, kulturnu, a posebice sakralnu baštinu uronjenu u impresivne prirodne ambijente i jedinstvene urbanističke cjeline.

No, za one koji nisu sigurni žele li iz prve prijeći svih 150 kilometara Camina Krk ili za one koji jednostavno nisu u mogućnosti prihvatiti sedmodnevni aranžman, Turistička zajednica Grada Krka uz potporu Turističke zajednice općine Baška, a u suradnji s agencijom Anajin, nastavlja s projektom Camino Krk Story. On, 04. i 05. te 11. i 12. svibnja 2024. godine, donosi vikend programe koji uključuju stručno vođenje, organiziran prijevoz, okrjepu i vođene ture otočnim znamenitostima, interpretacijskim centrima i muzejima.

Prvi vikend, 04. i 05. svibnja 2024.

Subota, 04. svibnja

Dionica: Krk - Brzac - Milohnić (23 km)

– okupljanje na Veloj placi u Krku

– hodočasničke putovnice preuzet će se u Turističko-informativnom centru

– vođena dionica: Krk - Brzac - Milohnić

– po dolasku u Milohniće slijedi okrjepa

– polazak autobusa iz Milohnića za grad Krk

Nedjelja, 05. svibnja

Dionica: Milohnić - Malinska (23 km)

– vođena dionica: Milohnić - Malinska

– po dolasku u Malinsku slijedi slobodno vrijeme

– polazak autobusa iz Malinske (autobusni kolodvor) za grad Krk

Kotizacija: 40,00 eura po osobi/po vikendu

Prijava: www.anakin-adventures.com/camino-krk-story

Rok za prijavu: 29. travanj 2024.

Drugi vikend, 11. i 12. svibnja 2024.

Subota, 11. svibnja

Dionica: Baška - Punat (18 km)

– polazak autobusom iz grada Krka (autobusni kolodvor)

– okrjepa prije polaska vođene dionice

– vođena dionica: Baška - Punat

– po dolasku u Milohniće slijedi okrjepa

– polazak autobusa iz Punta za grad Krk

Nedjelja, 12. svibnja

Dionica: Punat - Kornić - Krk (11,5 km)

– polazak autobusom iz grada Krka (autobusni kolodvor)

– okupljanje u Puntu i odlazak na otočić Košljun (nadoplata na licu mjesta)

– obilazak Košljuna (pečat)

– pješačenje prema Korniću, župna crkva sv. Jakova apostola

– pješačenje prema gradu Krku

– obilazak Interpretacijskog centra maritimne baštine otoka Krka

– po završetku slijedi okrjepa u Krku

Kotizacija: 40,00 eura po osobi/po vikendu

Prijava: www.anakin-adventures.com/camino-krk-story

Rok za prijavu: 06. svibanj 2024.

Napomena:

U tjednu prije polaska rezervacija mjesta neće biti moguća. Rok za otkazivanje i puni povrat kotizacije je minimalno pet dana prije početka ture - za prvi vikend rok je 29. travanj, a za drugi vikend 06. svibanj.

Dodatni troškovi:

(1) Prijevoz brodom na Košljun: 8,00 eura po osobi

(2) Ulaznica za muzej na Košljunu: 5,00 € po osobi

Važno:

(1) Svaki pojedinac na vlastitu odgovornost pristaje sudjelovati u pješačkom programu te prihvaća pridržavati se uputa i odluka vodiča koji ima pravo promijeniti itinerar ovisno o vremenskim uvjetima te fizičkoj spremi grupe.

(2) Program je predviđen za odrasle osobe, a sudionici starosne dobi od 16 - 18 godina mogu sudjelovati isključivo uz pismenu privolu roditelja ili skrbnika ispunjenu prije samog polaska.

Korisni savjeti:

(1) Odjeću prilagoditi godišnjem dobu.

(2) Odabrati čvrste i udobne cipele za duže pješačenje.

(3) Obavezno ponijeti zaštitu od sunca, kiše i vjetra: vjetrovku, pokrivalo za glavu (šešir ili kapu), sunčane naočale.

(4) Ponijeti najmanje 4l vode po dionici i nešto suhe hrane kao što su energetske pločice, čokoladice, suho voće ili slično.

(5) Ponijeti osobni identifikacijski dokument i zdravstvenu iskaznicu.

(6) Ponijeti mobitel, nož, mini set prve pomoći (flasteri), kartu (tiskanu ili preuzeti GPS datoteku sa stranice: www.caminokrk.com/karta).

(7) Važno je kretati se po stazama označenim Camino logom (plava podloga sa žutom strelicom), jer se na ruti nalaze i druge oznake.

(8) Vrata (zatoke ili lese) koja se nađu zatvorena potrebno je za sobom obvezno zatvoriti.

(9) U slučaju nesreće nazvati 112.