Bona forma i ove godine nagrađena na istarskom KIK festu

Nakon objave prvog nosača zvuka, osvojenog srebrnog priznanja na Međunarodnom natjecanju zborova i vokalnih skupina Lanna u listopadu prošle godine održanom na Tajlandu te nezaboravnog koncertnog predstavljanja u njemačkom Rockenhausenu, krčka Vokalna skupina Bona forma i nadalje niže uspjehe.
Naime, na ovogodišnjem, jubilarnom 20. Festivalu klapa Istre i Kvarnera, takozvanom KIK festu, 25. ožujka održanom u Buzetu, sve popularniji krčki sekstet ponovio je prošlogodišnji rezultat, zasluživši treću nagradu stručnog žirija, bez obzira što se njihov glazbeni izričaj razlikuje od uobičajenog klapskog pjevanja kojem je tradicionalno posvećena ova smotra. Pored priznanja stručnog žirija u ruke krčkih pjevačica stigla je i Brkica, nagrada za najbolju izvedbu napjeva s elementima istarsko-primorskog melosa, a koja, uz nagradu publike, predstavlja zasebnu ocjenjivačku kategoriju. Žiri, u čijem su sastavu bili Jure Šaban Stanić, Joško Ćaleta, Mirna Marić, Jurica Bošković i Ante Radoš, za talentirane Krčanke imao je samo riječi hvale, uz želju da i nadalje ostanu dijelom ovog znanog istarskog festivala. Bona forma u Buzetu je izvela Istarski tanac (br. 2) Branka Starca te Žažaru u obradi Saše Matovine.
Ovogodišnji KIK fest, za čiju su organizaciju iznova bili zaduženi buzetsko Pučko otvoreno učilište Augustin Vivoda i HDS ZAMP, okupio je petnaest klapskih skupina - pet ženskih i deset muških muških - što iznova govori u prilog zavidnoj konkurenciji koju je i ovog puta nadišao naš pjevački kolektiv.