88. Kolegij: U pripremi revitalizacija dječjih igrališta Grada Krka

U uredu gradonačeknika, 08. lipnja 2015. godine, održan je 88. sastanak Kolegija kojem su pored Darija Vasilića prisustvovali njegov zamjenik Čedomir Miler i Marinko Bajčić, pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Grada Krka.

Od ostalih nazočni su bili Josip Staničić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Krka, Đimi Skomeršić, voditelj Odsjeka za komunalno gospodarstvo, Radmila Živanović Čop, voditeljica Imovinsko-pravne službe, Marinka Margan, stručna suradnica za društvene djelatnosti, Ines Galjanić, stručna suradnica za prostorno uređenje i zaštitu okoliša te Mladena Cvitković, viša stručna referentica.
Kao uvod u ovotjedni sastanak, što je započeo rješavanjem predmeta Odsjeka za društvene djelatnosti, zaključeno je kako će javni poziv za prikupljanje zahtjeva radi korištenja osnovnoškolske sportske dvorane tijekom sljedeće školske godine - namijenjen klubovima, udrugama, društvima i grupama građana - biti otvoren između 01. i 15. srpnja, i kao takav dostupan na gradskim Internet stranicama. Kao i dosad, odlučeno je kako će Grad i u novoj školskoj 2015./2016. godini pojedinačnim iznosom od 200,00 kn sufinancirati nabavu udžbenika i školskog pribora učenicima osnovne i srednje škole. Krčkim osnovnoškolcima tako će spomenuta subvencija biti uplaćena izravno knjižarama, što znači da će im se prilikom kupnje umanjiti iznos računa, dok će srednjoškolcima na kućnu adresu biti poslana poštanska uputnica. Iako je podržana inicijativa roditelja koji bi nešto stariju djecu (eventualno po posebnom programu) htjeli upisati u krčki Područni osnovnoškolski odjel Grazbene škole Ivan Matetić Ronjgov, Grad ih upućuje da se jave izravno školi. Atletskom klubu Krk odobrena je donacija vrijedna 40.000,00 kn, te im se u navedenom iznosu povećavaju godišnja sredstva kako bi realizirali drugu fazu izgradnje atletskih sportskih borilišta, nabavu i postav tartan podloge, u sklopu kompleksa Sportsko-rekreativnog centra Josip Uravić Pepi u gradu Krku.
Razmatrajući predmete Imovinsko pravne služne, po provedenom postupku nabave bagatelne vrijednosti za ustupanje radova na asfaltiranju nerazvrstane ceste na području Vršak u naselju Pinezići, kao jedina zaprimljena, prihvaćena je ponuda tvrtke GP Rijeka d.d. iz Rijeke, vrijedna 101.670,00 kn, s PDV-om. Prihvaćen je prijedlog tvrtke GP Krk d.d. iz Krka za kupnju zemljišta u gradskom vlasništvu što se nalaze u privrednoj zoni grada Krka, a s ciljem raspisivanja natječaja, odlučeno je kako će se krenuti u njihovu procjenu. O prijedlogu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje vezanom uz korištenje poslovnog prostora u gradu Krku bez naknade ili sa smanjenom zakupninom, očitovati će se Gradsko vijeće, obzirom da ono donosi Odluku o davanju u zakup poslovnih prostora. Mariji Grbić iz Slavonskog Broda daje se suglasnost za prodaju frankopanskog nakita obogaćenog povijesnim i umjetničkim sadržajima uz već ugovorenu djelatnost - izradu i prodaju originalnog nakita.
Rješavajući predmete Odsjeka za komunalno gospodarstvo, usvojen je prijedlog Miroslava i Tee Smirnjak iz Krka te im se plaćanje komunalnog doprinosa za gradnju stambene građevine, utvrđenog u iznosu od 136.073,52 kn, odobrava na rok od pet godina, odnosno u 60 jednakih mjesečnh obroka, ali uz uvjet pružanja odgovarajućeg osiguranja radi naplate cjelokupne tražbine. Na odobreno obročno plaćanje obračunava se i kamata u visini eskontne kamatne stope Hrvatske narodne banke. Budući da su za nadolazeću sezonu zauzete sve javne površine vezane uz Gradsku rivu i njezinu neposrednu okolicu, zahtjevu Mihaela Vrbanića iz Gornjeg Desineca da mu se zajedno s bendom dozvoli sviranje, nije moguće udovoljiti. Turističkoj agenciji Šiloturist iz Šila odobreno je postavljanje sklopivog reklamnog panoa preko puta Turističko-informativnog centra u gradu Krku, ali s crnim nosačima, ujedno odmaknutim od fasade objekta u privatnom vlasništvu. Riječkoj podružnici tvrtke Porsche Inter auto d.o.o., uz dnevnu naknadu od 1.000,00 kn, tijekom rujna ove godine, odobrena je izložba vozila marke Škoda. Prihvaćena je ponuda Soboslikarskog obrta ARTcolor iz Vrha, vrijedna 5.520,00 kn, bez PDV-a, za soboslikarske radove s ciljem uređenja zidova četiriju uredskih prostorija u upravnoj zgradi Grada Krka.
Uz ostale predmete što ih je Kolegiju predstavio gradonačelnikov zamjenik Čedomir Miler, prihvaćena je ponuda tvrtke Frisd d.o.o. iz Krka, vrijedna 5.246,58 kn, s PDV-om, za kupnju i montažu kamere uz kompleks franjevačkog samostana u gradu Krku. Uz to, razmotren je i prihvaćen prijedlog da se još nad nekolicinom lokacija u gradu uspostavi video nadzor.
Razmatrajući predmete Odsjeka za prostorno planiranje i zaštitu okoliša, prihvaćene su ponude tvrtke Tehno-Val d.o.o. iz Njivica za postavljanje javne rasvjete u naselju Skrbčići (kč.br. 25A - 25F), kao i odvojku Crikveničke ulice u gradu Krku. Vrijednost prvospomenutog posla tako iznosi 7.357,50 kn, s PDV-om, a potonjeg 6.516,25 kn, s PDV-om. Iako je na prijedlog Mjesnog odbora Poljica razmotrena ponuda za izradu idejnog projekta izgradnje nadvožnjaka i prilazne prometnice u naselju Nenadići, preko državne ceste D 104, inicijativa je vraćena korak unazad, te će se krenuti u analizu alternativnih rješenja. U nastavku prihvaćena je ponuda tvrtke Cenoza promet d.o.o. iz Lisca, vrijedna 6.875,00 kn, s PDV-om, za prvi operativni pregled dvaju dječjih igrališta u gradu Krku (Portapisana i Dražica) te izradu pripadajućih izvještaja. Nakon što je pregledan njihov sadržaj, temeljem raspravljenog nalaza, naručen je troškovnik sanacije samih igrališta, što vodi u pokretanje postupka nabave. Po prihvaćenim rješenjima tvrtke Cenoza promet d.o.o. za izgradnju dječjih igrališta u naseljima Skrbčići i Milohnići, odnosno gradu Krku (Ježevac), sa zadaćom njihova što skorijeg uređenja biti će pokrenut postupak nabave.