59. Ljetne priredbe: Dječja predstava Čudesna šuma

Dječji program 59. Ljetnih priredbi nastavlja se 23. srpnja 2015. godine predstavom Čudesna šuma (za dob od 4 do 12 godina), nastaloj u koprodukciji zagrebačkog Kazališta Tvornica lutaka i goričke Scene Gorica, koja će se s početkom u 21.00 sat odigrati na krčkoj Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša).

Čudesna šuma priča je o trojici mladića koji se prisjećaju djetinjstva i nezaboravnog iskustva koje im je priskrbilo gledanje svojevremeno izuzetno popularnog istoimenog crtanog filma. Dnevni boravak u kojem se nalaze polako pretvaraju u bajkovito ozračje iz crtića, pritom rušeći sve granice nastale tijekom odrastanja i pretvarajući se u zaigrane dječake koji shvaćaju da djetinjstvo nikada ne smije proći te da nijedna odrasla osoba ne bi trebala zanemariti dijete u sebi. U ovoj predstavi, inače autorskom projektu Petre Radin i Leona Lučeva, čiju režiju potpisuje Krešimir Dolenčić, glume Filip Detelić (ili Marko Hergešić), Damir Poljičak (ili Ivan Magud) te Slaven Španović (ili Ivan Grčić).
Ulaznice po cijeni od 30,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (od ponedjeljka do subote, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program organizira Centar za kulturu Grada Krka.