32. izdanje Kampa mladih informatičara Hrvatske završilo podjelom priznanja, pohvalnica i zahvalnica

I ove godine, između 28. lipnja i 08. srpnja, nadareni mladi informatičari iz svih krajeva Hrvatske jedva su dočekali iz školskih klupa uskočiti u one kampovske, nešto ležernije, ali ipak pune obveza, motivacije i novih znanja.

Naime, tradicionalna ljetna škola informatike - 32. Kamp mladih informatičara Hrvatske - ove je godine iznova održana u gradu Krku, i to u organizaciji Hrvatskog saveza informatičara. Program Kampa, odvijao se u učionicama Osnovne škole Fran Krsto Frankopan - Matične škole Krk, a na njegovim radionicama svoje su znanje usavršavali učenici osnovnih i srednjih škola. Kamp je tako okupio 76 polaznika, među kojima je svoje mjesto zaslužilo i 26 krčkih školaraca (21 iz grada Krka, troje iz Dobrinja te po jedan iz Vrbnika i Punta), za koje su organizirane brojne radionice (Logo - napredni, Python - početni, Python - napredni, C++/STL - početni, Algoritmi (1, 2 i 3), Web programiranje, Slobodno programiranje, 3D modeliranje i Android) što su ih vodili stručni suradnici Hrvatskog saveza informatičara te članovi Kluba informatičara otoka Krka. Također, u Krku su se za svoje nastupe na međunarodnim informatičkim olimpijadama, točnije 7. europskoj juniorskoj informatičkoj olimpijadi (EJOI 2023), 35. međunarodnoj informatičkoj olimpijadi (IOI 2023), 30. srednjoeuropskoj informatičkoj olimpijadi (CEOI 2023) i 3. europskoj informatičkoj olimpijadi za djevojke (EGOI 2023), pripremali članovi juniorske i seniorske Hrvatske informatičke reprezentacije.

Završna svečanost Kampa, na kojoj su svim učenicima dodijeljena priznanja, a najuspješnijima pohvalnice za pokazana znanja i iznimno zalaganje, održana je 07. lipnja, s time da su predavačima i voditeljima radionica te pokroviteljima i suorganizatorima uručene zahvalnice. Pohvalnice ovogodišnjeg Kampa, neki čak i višestruke, pritom su zaslužili: Lav Mlinar, Gita Radiković, Lovro Žagar, Marin Braut, Lovro Grgantov, Mia Kovačević, Ivona Crnčić, Petra Crnčić Jurasić, Gabriel Šimek, Lovro Tunjić, Nikola Vujica, Maša Dobrić, Iva Tadić, Borna Gudac, Ozana Margotić, Matej Kovačević, Gita Radiković, Marin Brusić, Emanuel Kraljić, Zara Starčević, Nikola Bogović, Toni Čeperić, Vid Suman, Emanuel Kraljić i Ivan Prikratki. Tom završnom susretu pored cjelokupnog saziva Kampa također su nazočili: dopredsjednik Hrvatskog saveza informatičara Dejan Drabić, članica Upravnog odbora Hrvatske zajednice tehničke kulture Tihana Kalčić, zatim krčki gradonačelnik Darijo Vasilić i ravnatelj škole domaćina Serđo Samblić.

Hrvatski savez informatičara ovaj je višednevni program organizirao u suradnji s Klubom informatičara otoka Krka i Osnovnom školom Fran Krsto Frankopan, dok su pokroviteljstvo i potporu pružili Hrvatska zajednica tehničke kulture, Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske te  Grad Krk. Vođenje Kampa bilo je povjereno Nikoli Dmitroviću i Alenki Dogan Capan u ime Hrvatskog saveza informatičara te Ivoni Klarić i Borisu Bolšecu u ime škole domaćina i Kluba informatičara otoka Krka.