Sadržajnim programom Mići Boduli poslavili 25. obljetnicu

Pred punim auditorijem slikovitog Trga krčkih glagoljaša, 18. lipnja 2017. godine, Dječji pjevački zbor Mići Boduli proslavio je zaista zavidan jubilej - 25. obljetnicu.
Sadržajan program započeo je posve prigodno, svojevrsnom himnom zbora koju je pred punih 25 godina napisala Natalija Banov, osnivačica Mićih Bodula. Snažnom a capella izvedbom aktualni zboraši pozdravili su okupljene, ponajviše bivše članove, voditelje, roditelje, poklonike i sponzore. 
Osvrnemo li se, već ovdje, na povijest ovog vrlo aktivnog i još uvijek vitalnog kolektiva, moramo kazati kako je ista obilježena ne samo mnogim nastupima u zemlji i inozemstvu, već i osvojenim nebrojenim nagradama na glazbenim natjecanjima i smotrama. Razlog tome možda leži u njihovoj vjernosti istarskoj ljestvici i čakavskoj riječi, jer najbolje i najpoznatije pjesme skladali su im Natalija Banov i Robert Grubišić, a tekstove potpisali Ivanka Glogović Klarić i Marina Valković, s time da su neke od njih zabilježene na šest dosad objavljenih nosača zvuka (Mići Boduli, 1994.; Mantinjada moru, 1996.; Jubav za sih je tu, 2000.; Lovilo, 2004.; Ča more more, 2005.; Lipa mala, 2007.).
U prvom dijelu programa, pored uvodne Mići Boduli, sadašnji članovi zbora, većinom predškolarci, izveli su još šest skladbi, i to Morski život, Velo more, Pjevamo ti svijete, Kokora, Tapuljki i Tri ši. U nastavku svoje su umijeće demonstrirali bivši zboraši koji su nastavili graditi pjevačke karijere, najprije članice Vokalne skupine Bona forma koje su pred točno deset godina imale svoj prvi nastup, što znači da je ovo bila jedinstvena prilika da uz visoki jubilej Mićih Bodula obilježe i vlastitu, nešto skromniju, no jednako vrijednu, obljetnicu. Da se radi o izvrsnim vokalisticama dokazale su izvedbom Žažare i klasika Johnnyja Nasha - I Can See Clearly Now. Izborom poznatog songa Memory, potom je svoje vokalno umijeće pokazala još jedna bivša članica zbora Stefany Žužić, a posebno iznenađenje publici su priredili Frane i Andrina Frleta.
No da sve ne ostane samo na pjesmi, predstavljena su i dva kratka video uratka sastavljena od materijala prikupljenih tijekom svih tih 25 godina, a za čiju su montažu bili zaduženi Lucija Kosić i Ivica Brusić Brujo (ujedno i autor fotografija koje prate prilog). Tako je evocirana priča o začecima Mićih Bodula. 
Naime, bilo je to 1992. kada je mlada skladateljica Natalija Banov odlučila okupiti školski zbor koji je s radom, i to vrlo uspješno nastavio punih 25 godina, nastupajući svo to vrijeme pod ravnanjem različitih voditelja, najprije Natalije Banov, a potom Ivice Frlete, Mirjane Žužić, Oksane Zvinekove, Jadranke Violić, Karmele Vajdoher Žilić te posljednje tri godine Ivone Siddiqui i Lucije Kosić. Pozornicu su potom zauzeli bivši zboraši koji su uz Karmelu Vajdoher Žilić i Nataliju Banov izveli Ča je more i Noćas. 
Na samome kraju ove svečane proslave sudionicima programa i svim uzvanicima, riječima zahvale, obratile su se Ivona Siddiqui i Karmela Vajdoher Žilić, a program je naposljetku zaključen zajedničkom izvedbom himne Mići Boduli i songa Mi s Jadrana.