Obavijest škole o mogućnosti ostvarivanja prava na besplatnu marendu učenika

Osnovna škola Fran Krsto Frankopan obavještava roditelje, odnosno zakonske skrbnike, posvojitelje ili udomitelje, korisnike socijalnih programa Gradova/Općina ili drugih nadležnih institucija za besplatnu marendu učenika, kako se ta pomoć od ove godine može ostvariti putem Zaklade Hrvatska za djecu.

Stoga, mole se svi roditelji čija djeca, temeljem socijalnog statusa, imaju pravo na besplatnu marendu da se hitno jave u računovodstvo krčke osnovne škole, i to telefonom na 051 661 920, kako bi se ispunila potrebna dokumentacija za ostvarenje prethodno navedene potpore u tekućoj školskoj godini, budući da traženi podaci Primorsko-goranskoj županiji trebaju biti dostavljeni najkasnije 16. rujna. Uz to, valja spomenuti da pravo na besplatnu marendu nije moguće ostvariti od više različitih pružatelja potpore.

Potrebna dokumentacija:

1. Tiskana ili elektronička preslika djetetovog Rodnog lista (ne starija od šest mjeseci) ili Rješenje o skrbništvu (donosi nadležni CZSS ili nadležni sud) kad dijete živi kod zakonskog skrbnika, tj. preslika Rješenja o posvojiteljstvu (donosi nadležni CZSS), odnosno preslika odluke nadležnog CZSS ili nadležnog suda u izvanparničnom postupku kad dijete živi kod udomitelja (donosi nadležni CZSS ili nadležni sud), a pri čemu elektronička preslika podrazumijeva ispis iz sustava e-građani.

2. Tiskana ili elektronička preslika Domovnice (može i starija od šest mjeseci) za dijete i /ili jednog od roditelja (odnosno jednog od zakonskih skrbnika, posvojitelja ili udomitelja) hrvatskog građanina, a pri čemu elektronička preslika podrazumijeva ispis iz sustava e-građani.

3. Izjava pod materijalnom i kaznenom odgovornošću o sastavu zajedničkog kućanstva u kojem dijete živi, a koju potpisuje jedan od roditelja (odnosno jedan od zakonskih skrbnika, posvojitelja ili udomitelja).

4. Potvrda o nezaposlenosti i trajanju nezaposlenosti za one članove zajedničkog kućanstva koji su nezaposleni (izdaje Hrvatski zavod za zapošljavanje).

5. Potvrda o visini mirovine (sa zaštitom i drugim dodacima na mirovinu), odnosno naknade mirovine ostvarene u prethodnoj kalendarskoj godini za one članove zajedničkog kućanstva koji su umirovljeni, tj. koji ostvaruju naknadu mirovine (izdaje Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje prema mjestu prebivališta).

6. Izjava pod materijalnom i kaznenom odgovornošću o visini ostvarenih neto dohodaka i drugih dohodaka za razdoblje od 01. siječnja do 31. kolovoza 2016. godine za svakog pojedinog člana zajedničkog kućanstva starijeg od 15 godina, zajedno sa svim dostupnim dokazima takvih dohodaka (npr. platne liste, IP obrasci, potvrde poslodavaca, potvrde Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje ili potvrde Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje). Izjavu potpisuju svi članovi zajedničkog kućanstva stariji od 15 godina.

7. Potvrda o visini isplaćene naknade plaće za bolovanje te rodiljnih i roditeljskih potpora u tijeku prethodne kalendarske godine za one članove zajedničkog kućanstva koji su ostvarili prihod po osnovi naknade plaće za bolovanje od HZZO-a te rodiljnih i roditeljskih potpora (izdaje Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje prema mjestu prebivališta).

8. Izjava pod materijalnom i kaznenom odgovornošću kojom se potvrđuje da obitelj u kojoj dijete živi nije ostvarila potporu Zaklade za fizičke osobe u svrhu pokrića troškova školske prehrane za dijete/djecu za šk. god. 2016./2017., a koju potpisuje jedan od roditelja (odnosno jedan od zakonskih skrbnika, posvojitelja ili udomitelja).