Obavijest o sufinanciranju školskih knjiga učenicima osnovnih i srednjih škola

Grad Krk pripremio je Odluku o sufinanciranju troškova nabave školskih knjiga učenicima Osnovne škole Fran Krsto Frankopan - Matične škole Krk i Područne škole Vrh, te Odluku o jednokratnoj financijskoj potpori (stipendiji) učenicima Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir, kao i učenicima koji srednje škole pohađaju izvan otoka, a imaju prebivalište na području Grada Krka.

Navedene Odluke, Javni pozivi i pripadajući obrasci zahtjeva bit će objavljeni na Internet stranicama Grada Krka nakon njihova usvajanja na (skorašnjoj) sjednici Gradskog vijeća Grada Krka, a najkasnije do 10. kolovoza 2016. godine. Uz sam zahtjev, roditelji učenika osnovnih škola trebati će priložit i originalni račun izdan prilikom kupnje školskih knjiga. Zahtjevi će se predavati osobno u Odsjeku za društvene djelatnosti (upravna zgrada Grada Krka, II. kat) ili slanjem na adresu Grad Krk, Trg bana Josipa Jelačića 2, 51500 Krk, i to najkasnije do 30. rujna 2016. godine. Učenici, odnosno njihovi roditelji samostalno nabavljaju školske knjige, s time da su osnovnoškolci obvezani na kraju tekuće školske godine knjige predati Školi.

Iznosi jednokratne novčane pomoći za sufinanciranje nabavke školskih knjiga su slijedeći:

• učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole dobit će do 500,00 kn,
  • učenici od 5. do 8. razreda osnovne škole dobit će do 1.000,00 kn,
  • učenici srednje škole dobit će do 500,00 kn.

Uplata će se vršiti na tekući račun učenika ili roditelja. Učenici koji pohađaju srednje škole izvan otoka Krka, a imaju prebivalište na području Grada Krka, uz zahtjev trebaju priložiti potvrdu o redovnom pohađanju škole, kao i uvjerenje o prebivalištu ili presliku osobne iskaznice. Onim osobama koje se nalaze u sustavu socijalne skrbi Grada Krka, Grad  će u cijelosti podmiriti trošak nabavke školskih knjiga i školskog pribora. Svoje upite, radi dodatnih informacije i pojašnjenja, možete slati mailom na marinka.margan@grad-krk.hr