Obavijest o podnesenom valjanom zahtjevu za prodaju poljoprivrednog zemljišta izravnom pogodbom

Na temelju odredbe članka 50. stavka 3. Zakona o poljoprivrednom zemljištu i članka 38. stavak 2. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o poljoprivrednom zemljištu Agencija za poljoprivredno zemljište objavljuje Obavijest o podnesenom valjanom zahtjevu za prodaju izravnom pogodbom poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske na području Grada Krka.

Na temelju članka 50. stavka 1. točka e Zakona o poljoprivrednom zemljištu prodaje se poljoprivredno zemljište u vlasništvu države kada je Republika Hrvatska suvlasnik s podnositeljem zahtjeva, a suvlasnički dio Republike Hrvatske je manji od suvlasničkog dijela podnositelja zahtjeva, koje je označeno kao: k.č.br. 498/20 u k.o. Vrh, vinograd, površine 6.104 m² (0,6104 ha), tržišna cijena iznosi 10.156,06 kn
Agencija za poljoprivredno zemljište prodaje poljoprivredno zemljište u dijelu 1/7 k.č.br. 498/20 u k.o. Vrh koje je u suvlasništvu Republike Hrvatske na području Grada Krka. Odluku o prodaji izravnom pogodbom donosi Agencija. Na osnovi odluke ravnateljica Agencije u ime Republike Hrvatske i kupac sklapaju ugovor o prodaji u pisanom obliku. Agencija će o Odluci pisano obavijestiti podnositelje zahtjeva.