Obavijest o modelu sufinanciranja udžbenika za nadolazeću školsku godinu

Budući da se približava kraj tekuće školske godine sve učenike Osnovne škole Fran Krsto Frankopan - Matične škole Krk i Područne škole Vrh podsjeća se da su najkasnije do zadnjeg dana škole dužni vratiti svoje školske udžbenike, i to učiteljima - razrednicima, kako bi se na vrijeme izvršila njihova razmjena, odnosno udžbenici ustupili razredu koji ih nasljeđuje.
Naime, oni osnovnoškolci koji ne budu sudjelovali u ovoj razmjeni, obzirom da razredi nemaju uvijek jednak broj učenika dobit će potporu koja za polaznike nižih razreda iznosi do 500,00 kn, a za polaznike viših razreda do 1.000,00 kn, i to temeljem popisa kojeg će Gradu Krku dostaviti škola.
Onim osnovnoškolcima koji u razmjeni dobiju prošlogodišnje udžbenike također će se pomoći, ali 50%-tnim iznosom prošlogodišnje potpore, što znači da će učenici nižih razreda dobiti do 250,00 kn, a učenici viših razreda do 500,00 kn, za nabavu radnih bilježnica, knjiga koje im nedostaju i mape za likovni odgoj.
Uz zahtjev za dodjelom prethodno navedenih potpora bit će potrebno priložiti originalan račun nabave bilo čitavog kompleta udžbenika ili tek radnih bilježnica, nedostajućih knjiga i mape za likovni odgoj.
Sami zahtjevi predavat će se osobno u Odsjeku za društvene djelatnosti, II. kat, Trg bana Josipa Jelačića 2, 51500 Krk, s time da realizacija samog programa kreće 01. kolovoza, a traje sve do 30. rujna ove godine.
Što se tiče srednjoškolaca (s prebivalištem na području Grada Krka), oni i nadalje mogu očekivati jednokratnu stipendiju za nabavu knjiga i školskog pribora u vrijednosti od 500,00 kn, bez obzira pohađaju li srednju školu u gradu Krku ili izvan otoka.
Za sve dodatne informacije, eventualna pojašnjenja i upite možete se obratiti Marinki Margan, voditeljici Odsjeka za društvene djelatnosti, mailom na marinka.margan@grad-krk.hr ili telefonom na 051 401-120.