61. Ljetne priredbe: Predstava za djecu Iglica, Mala Scena i Trio cirkus teatar

Drugi ovogodišnji program namijenjen najmlađim posjetiteljima Ljetnih priredbi, predstava Iglica nastala u (ko)produkciji Male Scene i Trio cirkus teatara, održat će se 26. srpnja 2017. godine, na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša), s početkom u 20.00 sat, s time da u nastavku slijedi radionica cirkuskih vještina.

Glavna protagonistkinja ove maštovite predstave je Iglica, djevojčica posve drugačija od drugih, obzirom da je od rođenja krasi jedna neobičnost - iglice zabodene po čitavom tijelu. Neodvojive od nje, brane je od svih onih koji bi joj htjeli učiniti nažao, ali je i priječe da bude poput ostalih djevojčica. Iako se trudi prilagođavati, svoje mjesto u društvu ipak ne može naći jer nitko ne želi imati posla s djevojčicom koja, naprosto, bode. Priča o Iglici smještena je u svijet cirkusa, kao personifikacije svijeta u kojemu živimo. Dva klauna u početku odbijaju mogućnost da Iglicu prihvate, bilo kao prijateljicu, bilo kao suučesnicu u igri, da bi naposljetku uvidjeli kako je upravo njezina neobičnost ujedno i njezina najveća prednost, te zajedno s njom postave uspješan cirkuski show. U ovoj nagrađivanoj predstavi (za uzrast 4+), koja šalje nedvosmislenu poruku da ljude koji su drugačiji od nas moramo prihvatiti onakvima kakvi jesu, glume Nikolina Majdak, Iva Peter Dragan, Christian Peter ili Aleksandar Đikić, dok je režija povjerena Ivici Šimiću.

Ulaznice za Iglicu po cijeni od 35,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 20.00 i 23.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.