Krčki gradonačelnik u raspravi s čelnikom Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost

Grad Krk, 15. ožujka 2016. godine, posjetio je direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Sven Muller, i to u društvu načelnice sektora za zaštitu okoliša Aleksandre Čilić te voditeljice službe za odnose s javnošću Lidije Tošić.

Sastanku održanom u uredu gradonačelnika, pored Darija Vasilića, prisustvovali su njegov zamjenik Čedomir Miler te direktor krčkog Trgovačko-komunalnog društva Ponikve eko otok Krk Frane Mrakovčić.
Fond je dosad financijski podržao brojne otočne projekte i inicijative što ih je realiziralo spomenuto komunalno društvo, dok se kao najveći izdvaja njegovo neposredno sudjelovanje u sufinanciranju programa sanacije odlagališta komunalnog otpada Treskavac. Po tom projektu Fond je kao opravdane troškove priznao 32.484.18,85 kn, od čega su Gradu Krku, točnije Ponikvi eko otok Krk isplaćena sredstva pomoći u iznosu od čak 20.033.541,85 kn.
Fond je također, svojim financijskim participiranjem, sudjelovao u programu modernizacije javne rasvjete Grada Krka kojim je u posljednje dvije godine zamijenjena polovica postojećih s energetski učinkovitijim led svjetiljkama, zatim u programima uštede energije putem termičke izolacije fasada i prozora nazvanim Energetska učinkovitost u kućanstvima, u programu poticanja korištenja obnovljivih izvora energije, te naposljetku u programu elektro mobilnosti koji donosi nabavu deset električnih automobila, zajedno s jednakim brojem punionica.
Svi ti projekti značajan su prilog Grada Krka, ali i ostalih otočnih općina, u namjeri da naš otok u dogledno vrijeme zaista postane najčišći dio Hrvatske te ostvari ambiciozne ciljeve zacrtane studijom Otok Krk - otok s nultom emisijo CO2.