• Upisi u sportsko-rekreacijske radionice Udruge Pepice

22.09.2017
    Obzirom da krčka Udruga za sportsku rekreaciju Pepice ulazi u novu sezonu treniranja, upisi u sportsko-rekreacijske radionice (uz mogućnost informiranja) održat će se 22. rujna 2017. godine, u dvorani Sportsko-rekreacijskog centra Josip Uravić Pepi, s početkom u 18.00 sati. Radionice (total body i low total body) vode Gabi Jurešić, Monika Bajčić i Lucija Petrak, a mjesečna naknadna za dva treninga tjedno iznosi 140,00 kn, a tri 160,00 kn.

• Poljica: Smotra klapskog pjevanja u povodu Kuzmanje

22.09.2017
    Treća po redu Smotra klapskog pjevanja u povodu Kuzmanje - blagdana sv. Kuzme i Damjana, održat će se u Poljicima, nedaleko grada Krka, i to 22. rujna 2017. godine, s početkom u 19.30 sati, u samom srcu mjesta; na Placi. Kao i prethodnih godina organizaciju ovog festivala preuzeli su domaćini iz Klape Kaštadi.

• 03. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka

27.09.2017
    03. sjednica Gradskog vijeća Grada Krka, koju saziva njegov predsjednik Marinko Pavlić, održat će se u srijedu, 27. rujna 2017. godine, u Maloj vijećnici Grada Krka s početkom u 18.30 sati, a predložen je sljedeći Dnevni red.

• Info dan HBOR-a u gradu Krku

28.09.2017
    HBOR-ov Područni ured za Primorje i Gorski kotar u suradnji s LAG-om Kvarnerski otoci te Udruženjem obrtnika otoka Krka organizira individualne razgovore poduzetnika s voditeljicom Područnog ureda Vesnom Bartolović Staničić, koji će se, 28. rujna 2017. godine, između 10.00 i 14.00 sati, odvijati u sjedištu LAG-a Kvarnerski otoci, Vršanska 14, u gradu Krku. Svi zainteresirani poduzetnici ili oni koji to planiraju postati, mogu se prijaviti za besplatno stručno savjetovanje o mogućnostima kreditiranja, odnosno financiranja investicijskih ulaganja ili drugih aktivnosti putem programa HBOR-a, i to mailom na jovana@kvarnerski-otoci.hr ili telefonom na 095 858 82 31.
  • Štorija o galiji Cristo Ressussitato: proslava 446. godišnjice Lepantske bitke

06.10.2017
    U jednoj od najvećih i najslavnijih pomorskih bitaka u europskoj povijesti, bitki kod Lepanta, 07. listopada 1571. godine, u kojoj su se sukobile snage kršćana i muslimana sudjelovala je i krčka galija Cristo Ressussitato (Uskrsli Krist).

• Upisi za program prve razine mentalne aritmetike ALOHA

07.10.2017
    Škola stranih jezika VID objavljuje upise u novi semestar za program prve razine mentalne aritmetike ALOHA (Abacus Learning of Higher Arithmetic). Radionica za djecu s prezentacijom programa i roditeljski sastanak održat će se 07. listopada 2017. godine, s početkom u 10.00 sati, u učionicama škole Vid u gradu Krku, Kvarnerska 15 (zgrada Fani, pored Gradske knjižnice). Nastava kreće 14. listopada.

Javna rasprava o projektu izgradnje Svjetlovodne distribucijske mreže

Grad Krk u fazi je pripreme projekta izgradnje Svjetlovodne distribucijske mreže Grada Krka kao projekta implementacije pristupne elektroničke komunikacijske mreže sljedeće generacije (Next Generation Access network - NGA), koja će osigurati infrastrukturne preduvjete za održivi dugoročni društveni i gospodarski razvitak Grada.

Projekt će se kandidirati za sufinanciranje sredstvima fondova Europske unije unutar Okvirnog programa za razvoj infrastrukture širokopojasnog pristupa u područjima u kojima ne postoji dostatan komercijalni interes za ulaganja (u nastavku skraćeno Okvirni program), a za kojeg je u tijeku ishođenje odobrenja o sukladnosti  s pravilima državnih potpora u Glavnoj upravi za tržišno natjecanje Europske komisije (DG COMP).

Sukladno utvrđenim vremenskim planovima pripreme projekta i s ciljem osiguranja visoke razine spremnosti projekta za sufinanciranje sredstvima fondova Europske unije u trenutku odobrenja Okvirnog programa, kao i sukladno važećim pravilima državnih potpora za širokopojasne mreže koja su za članice Europske unije propisana kroz Smjernice za primjenu pravila državnih potpora koje se odnose na brzi razvoj širokopojasnih mreža (SL EU-a, C 25, 26.1.2013.), a posebice sukladno čl. 78(b) ovih smjernica, Grad Krk pokreće javnu raspravu o projektu izgradnje Svjetlovodne distribucijske mreže Grada Krka.

• Nacrt Plana razvoja širokopojasne infrastrukture (PRŠI) - dokument koji sukladno Okvirnom programu predstavlja osnovnu specifikaciju projekta s prikazom zadovoljenja svih relevantnih pravila državnih potpora pri izgradnji širokopojasnih mreža;

• Priloge nacrtu PRŠI-ja u vidu karata na kojima su inicijalno određena ciljana područja provedbe projekta i prikazani inicijalni rezultati određivanja boja (mapiranja).

Javna rasprava otvorena je od 23. prosinca 2014. do 12. veljače 2015. godine. Grad Krk stoga poziva sve zainteresirane da mu svoja mišljenja, primjedbe i prijedloge u vezi s predmetom ove javne rasprave dostave najkasnije do četvrtka, 12. veljače 2015. godine, na adresu elektroničke pošte sdmgk.jr@grad-krk.hr, putem telefaksa na broj 051 401 178 ili poštom na adresu Grad Krk, Trg bana Josipa Jelačića 2, 51500 Krk.

Po zaključenoj Javnoj raspravi:

1.

Odgovori Grada Krka na očitovanje Regionalne energetske agencije Kvarner

preuzmi

2.

Odgovori Grada Krka na očitovanje Hrvatskog telekoma d.d.

preuzmi