• Vama glumimo! - nova sezona kazališnih programa za djecu i odrasle

20.01.2017
    Krčki Centar za kulturu, od siječnja 2017. godine, iznova započinje s realizacijom projekta Vama glumimo! kojim će biti obuhvaćeni kazališni programi za djecu i odrasle, a odvijat će se sve do travnja, i to trećeg petka i subote u mjesecu, s time da je petak rezerviran za gostovanja predstava namijenjenih odraslima, dok je subota posvećena djeci.

• Otvorenje izložbe Otočni bestijarij Kristijana Linardića

23.03.2017
    Prvo izložbeno predstavljanje Kristijana Linardića, pretočeno u kiparski postav pod nazivom Otočni bestijarij, održat će se u četvrtak, 23. ožujka 2017. godine, u krčkoj Galeriji Decumanus, s početkom u 19.00 sati.

• Rijeka 2020 - EPK: Predstavljanje sudionika programskog pravca 27 susjedstava

24.03.2017
    Grad Krk postao je jedna od 27 zajednica koje će biti uključene u programski pravac 27 susjedstava koji se razvija u sklopu projekta Rijeka 2020 - Europska prijestolnica kulture. Upravo u gradu Krku, 24. ožujka 2017. godine, bit će organizirano javno predstavljanje izabranih susjedstava iz čitave Primorsko-goranske županije.

• Vozimo električne bicikle u gradu Krku!

25.03.2017
    Prezentacija električnih bicikala s mogućnošću probne vožnje, zajedno s uvodnim predavanjem, održat će se u subotu, 25. ožujka 2017. godine, s time da će se predavanje, između 10.00 i 11.00 sati, odvijati u prostoru Velike gradske vijećnice, nakon čega na Rivi slijedi prezentacija.

• Podržite globalni prosvjed Sat za planet Zemlju!

25.03.2017
    Svjetski fond za prirodu (World Wildlife Fund) već desetu godinu za redom organizira najveću svjetsku akciju, ujedno i univerzalnu platformu za susret i razvoj ekološki osviještenih nastojanja, u nas znanu kao Sat za planet Zemlju (Earth Hour).
  • Proglašenje najboljih otočnih sportaša i sportskih ekipa u 2016. godini

30.03.2017
    Svečanost proglašenja najboljih otočnih sportaša i sportskih ekipa u 2016. godini održat će se u četvrtak, 30. ožujka 2017. godine, u prostoru Osnovne škole Fran Krsto Frankopan - Matične škole Krk, s početkom u 19.00 sati, a nakon protokolarnog dijela sve ondje okupljene očekuje i zakuska.

Javna rasprava o projektu izgradnje Svjetlovodne distribucijske mreže

Grad Krk u fazi je pripreme projekta izgradnje Svjetlovodne distribucijske mreže Grada Krka kao projekta implementacije pristupne elektroničke komunikacijske mreže sljedeće generacije (Next Generation Access network - NGA), koja će osigurati infrastrukturne preduvjete za održivi dugoročni društveni i gospodarski razvitak Grada.

Projekt će se kandidirati za sufinanciranje sredstvima fondova Europske unije unutar Okvirnog programa za razvoj infrastrukture širokopojasnog pristupa u područjima u kojima ne postoji dostatan komercijalni interes za ulaganja (u nastavku skraćeno Okvirni program), a za kojeg je u tijeku ishođenje odobrenja o sukladnosti  s pravilima državnih potpora u Glavnoj upravi za tržišno natjecanje Europske komisije (DG COMP).

Sukladno utvrđenim vremenskim planovima pripreme projekta i s ciljem osiguranja visoke razine spremnosti projekta za sufinanciranje sredstvima fondova Europske unije u trenutku odobrenja Okvirnog programa, kao i sukladno važećim pravilima državnih potpora za širokopojasne mreže koja su za članice Europske unije propisana kroz Smjernice za primjenu pravila državnih potpora koje se odnose na brzi razvoj širokopojasnih mreža (SL EU-a, C 25, 26.1.2013.), a posebice sukladno čl. 78(b) ovih smjernica, Grad Krk pokreće javnu raspravu o projektu izgradnje Svjetlovodne distribucijske mreže Grada Krka.

• Nacrt Plana razvoja širokopojasne infrastrukture (PRŠI) - dokument koji sukladno Okvirnom programu predstavlja osnovnu specifikaciju projekta s prikazom zadovoljenja svih relevantnih pravila državnih potpora pri izgradnji širokopojasnih mreža;

• Priloge nacrtu PRŠI-ja u vidu karata na kojima su inicijalno određena ciljana područja provedbe projekta i prikazani inicijalni rezultati određivanja boja (mapiranja).

Javna rasprava otvorena je od 23. prosinca 2014. do 12. veljače 2015. godine. Grad Krk stoga poziva sve zainteresirane da mu svoja mišljenja, primjedbe i prijedloge u vezi s predmetom ove javne rasprave dostave najkasnije do četvrtka, 12. veljače 2015. godine, na adresu elektroničke pošte sdmgk.jr@grad-krk.hr, putem telefaksa na broj 051 401 178 ili poštom na adresu Grad Krk, Trg bana Josipa Jelačića 2, 51500 Krk.

Po zaključenoj Javnoj raspravi:

1.

Odgovori Grada Krka na očitovanje Regionalne energetske agencije Kvarner

preuzmi

2.

Odgovori Grada Krka na očitovanje Hrvatskog telekoma d.d.

preuzmi