79. Kolegij: Odobrena financijska potpora mladim Krčanima, sudionicima Novigradskog proljeća

U uredu gradonačeknika, 30. ožujka 2015. godine, održan je 79. sastanak Kolegija kojem su pored Darija Vasilića prisustvovali njegov zamjenik Čedomir Miler i Josip Staničić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Krka.

Od ostalih nazočni su bili Đimi Skomeršić, voditelj Odsjeka za komunalno gospodarstvo, Marinka Margan, stručna suradnica za društvene djelatnosti, Ines Galjanić, stručna suradnica za prostorno uređenje i zaštitu okoliša te Mladena Cvitković, viša stručna referentica.
Rješavajući predmete Odsjeka za društvene djelatnosti, riječkoj Udruzi Spirit odobreno je korištenje Velike gradske vijećnice radi organiziranja večeri filmskih projekcija vezane uz Međunarodni festival filmova posvećenih osobama s invaliditetom Uhvati ritam za što im je dodijeljena i potpora od 1.000,00 kn. Pojedinačnim iznosom od 2.150,00 kn (koji podrazumijeva kotizaciju i smještaj) Grad će financijski pomoći sudjelovanje petero mladih Krčana - dvoje osnovnoškolaca i troje srednjoškolaca - u poznatoj sedmodnevnoj Školi stvaralaštva Novigradsko proljeće. Nakon što je razmotren prijedlog tvrtke Valković Consulting d.o.o. iz Zagreba da se pokrene istraživanje koje bi trebalo rezultirati monografijom pod nazivom Grad Krk - značajke prirodnog okoliša, zaključeno je kako se u ovoj godini spomenutoj inicijativi ne može pružiti financijska potpora, iako će se njezino evetualno sufinanciranje razmotriti za narednu proračunsku godinu. Riječkom Plesnom centru Mimbo, s ciljem podučavanja afro-karipskih plesova, tijekom travnja, svibnja i lipnja dozvoljeno je korištenje osnovnoškolske sportske dvorane, i to petkom između 18.00 i 19.30 sati. Nadalje, za svu djecu i mlade s područja Grada Krka koji su uključeni u sportske i kulturne aktivnosti izvan otoka Krka odobrena je pomoć na način da se troškovi prijevoza sufinanciraju iznosom od 0,40 kn po km, ali uz obveznu mjesečnu dostavu izvješća o broju realiziranih natjecanja, treninga, vježbi i slično, ovjerenog od strane kluba ili udruge. Sukladno zamolbi Osnovne škole Fran Krsto Frankopan Grad će u okviru svojih mogućnosti podržati organizaciju Vjeronaučne olimpijade - državnog natjecanja iz vjeronauka za učenike osnovnih i srednjih škola koje se održava između 08. i 10. travnja ove godine. Udruzi Knezovi krčki Frankopani dodijeljeno je 1.000,00 kn za sudjelovanje u programu Novogodišnje zdravice.
Uz ostale predmete što ih je Kolegiju predstavio gradonačelnikov zamjenik Čedomir Miler, na znanje je primljena Analiza potrošnje električne energije u upravnoj zgradi Grada za razdoblje od 2007. do 2014. godine. Pored toga, prihvaćen je prijedlog Trgovačko-komunalnog društva Ponikve eko otok Krk da se polupodzemni kontenjeri za smeće ugrade na mjestima sadašnjih setova kanti, i to kod Velikog parka, Vrata slobode i franjevačkog samostana.
Razmatrajući predmete Odsjeka za prostorno planiranje i zaštitu okoliša, tvrtku Labrax adrija d.o.o. iz Malinske, koja predlaže povećanje kapaciteta godišnje proizvodnje riba za buduće uzgajalište na sjevernom dijelu otoka Plavnika (između rtova Veli i Mali Pin), upućuje se prema Zavodu za prostorno uređenje Primorsko-goranske županije, radi izmjena Prostornog plana Primorsko-goranske županije, obziram da je Prostornim planom Grada Krka propisana površina uzgajališta, ali ne i kapacitet godišnje proizvodnje. U nastavku, načelno je prihvaćena inicijativa Nike Lekića iz Krka za izgradnju benzinske postaje u koridoru državne ceste D102, na kč. 1339/2, 1339/1 i 1339/3, k.o. Krk, što će se nastojati uključiti u prve sljedeće izmjene Prostornog plana uređenja Grada Krka. Sukladno zamolbi Lovačkog društva Kamenjarka iz Kornića, prihvaćena je ponuda tvrtke Ital-oprema d.o.o. iz Zagreba, vrijedna 27.600,00 kn (bez PDV-a), za nabavu (kuhinjske) opreme lovačkog doma u Korniću. Kako bi se na parkiralištu Sportsko-rekreativnog centra Josip Uravić Pepi tijekom ljetnih mjeseci organizirala izložba monumentalnih pješčanih skulptura, članova Udruge kipara Rusije, Nogometnom klubu Krk dana je suglasnost da spomenutu površinu dade u zakup tvrtki Robustus d.o.o., ali uz obvezu da tijekom trajanja zakupa, voditi brigu o spomenutom prostoru, kao i snositi trošak potrošene električne energije i vode. Obzirom na skorašnju rekonstrukciju dijela Vinogradske ulice, križanja kod Doma zdravlja Krk te obližnjeg parkirališta i autobusnih stajališta, prihvaćena je ponuda tvrtke Geo-rad d.o.o. iz Jelenja, u iznosu od 6.800,00 kn (bez PDV-a), za izradu geodetskog elaborata predmetnog područja. Sa zadaćom izgradnje javne rasvjete na potezu od Ružmarinske ulice do Šetališta Dražica, prihvaćeni su troškovnici građevinskih (10.440,00 kn bez PDV-a) i monterskih radova (14.490,00 kn bez PDV-a) te je ujedno odobrena i njihova realizacija.
Rješavajući predmete Odsjeka za komunalno gospodarstvo, tvrtki Rožić arhitekti i partneri d.o.o. iz Rijeke dozvoljeno je postavljanje reklamne zastave u bordo boji za novouređeni poslovni prostor optike Ghetaldus Rijeka u gradu Krku. Reklama će biti postavljena na crnu željeznu konstrukciju, dimenzija usklađenih sa zastavom koja se već nalazi na istoj fasadi. Kao i dosad, Niko Stojanović iz Zagreba oslobođen je plaćanja naknade za korištenje javne površine radi izrade i prodaje papirnatih silueta, tijekom ljetnih mjeseci.