• Priključite se četverodijelnom naprednom tečaju fotografije

04.11.2017
    Foto klub Krk, od 04. do 25. studenog 2017. godine, organizira napredni tečaj fotografije koji će se na različitim krčkim lokacijama - u prirodi ili predavaonici (smještenoj u prostorijama Društvenog centra Krk) - odvijati svake subote (uglavnom) između 11.00 i 13.00 sati, uz mogućnost pomicanja termina, i to u prethodnom dogovoru sa svim polaznicima.

• Posljednji ovogodišnji ciklus besplatnog tečaja za trudnice

13.11.2017
    Posljednji ovogodišnji ciklus višednevnog tečaja pripreme trudnica za porod i roditeljsku funkciju kojeg organizira Patronažna služba Doma zdravlja Primorsko-goranske županije, Ispostava Krk, započinje 13. studenog u biblioteci Doma zdravlja Krk, na adresi Vinogradska bb u gradu Krku, s početkom u 17.30 sati.
  • Izložba MI.17 - manifestacije + nagrade + suveniri

14.11.2017
    Iza na prvi pogled kodiranog naziva MI.17 krije se inicijativa Turističke zajednice Grada Krka usmjerena na prezentiranje najznačajnijih gradskih manifestacija, nagrada i novoizabranih suvenira, pored ostalih pažnje vrijednih sadržaja. Dokumentarno-izložbeni projekt MI.17 tako predstavlja svojevrsnu valorizaciju odrađenog koja posjetiteljima, ponajviše djelatnicima u turizmu, pomaže u cjelovitijem sagledavanju i promišljanju grada kao atraktivne turističke destinacije koja svojim gostima, ali i lokalnom stanovništvu, nudi širok spektar događanja namijenjenih različitim generacijama i afinitetima.

• Radionica: Sustav oporezivanja OPG-ova

17.11.2017
    LAG Kvarnerski otoci i Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika organiziraju besplatnu radionicu na temu Sustav oporezivanja OPG-ova koja će se 17. studenog 2017. godine, s početkom u 16.00 sati, pod vodstvom Miljenke Cutvarić, održati u Društvenom centru Krk.
  • 7. sjednica Skupštine Turističke zajednice Grada Krka

21.11.2017
    7. sjednica Skupštine Turističke zajednice Grada Krka održat će se u utorak, 21. studenog 2017. godine, u Konobi Galija u gradu Krku, s početkom u 10.00 sati.

61. Ljetne priredbe: Dani Bošnjak (oboa) i Aleksandar Milošev (violina)

Završnica 61. Ljetnih priredbi donosi koncert dvojice glazbenih virtuoza, Danija Bošnjaka (oboa) i Aleksandra Miloševa (violina), koji će se, 24. kolovoza 2017. godine, s početkom u 21.30 sati, održati na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša).

Svestrani Dani Bošnjak jedan je od najtraženijih hrvatskih flautista. Kao solist u raznim komornim sastavima (Zagrebački puhački ansambl, Cantus ansambl, Acoustic Project, Camerata Garestin, Ex Arte, Trio Karamazov-Milošev-Bošnjak) te dugogodišnji član Zagrebačke filharmonije nastupio je na pet kontinenata, od Musikvereina u Beču, Concertgebouwa u Amsterdamu, do Glenn Gould studija u Torontu i Suntory Halla u Tokiju. Bogat Bošnjakov repertoar seže od rane glazbe koju izvodi na povijesnim instrumentima do skladbi suvremenih autora, uključujući i jazz improvizacije. Bošnjak je dosad praizveo brojna djela hrvatskih skladatelja od kojih se neka nalaze na nosaču zvuka Canto Peregrino, a kojeg je 2014. objavio Cantus.

Odlikovan najvišom slovenskom nagradom za umjetnička postignuća, Aleksandar Milošev glazbenik je širokih stilskih interesa. Kao solist nastupao je sa Zagrebačkim solistima te Slovenskom, Zagrebačkom i Beogradskom filharmonijom. Član je gudačkog Kvarteta Tartini koji je svoje muziciranje predstavio u mnogim prestižnim svjetskim dvoranama. Na poziciji je vođe dionica viola Slovenske filharmonije, a isto zaduženje imao je u Minhenskoj i Londonskoj filharmoniji te Njemačkom komornom orkestru i Orkestru Arturo Toscanini. Milošev, kao izvanredni profesor, poučava violu na Muzičkoj akademiji Zagreb, ali i kao gostujući profesor na Trinity Laban konzervatoriju za glazbu i ples u Londonu.

Plakat [.pdf]

Ulaznice za ovaj koncertni program po cijeni od 50,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.