• Zabavite se uz program Krčkog karnevala!

07.01.2018
    Kao što tradicija nalaže, u nedjelju, 07. siječnja 2018. godine, u 11.00 sati, na Veloj placi u Krku započenje Krčki karneval, i to podizanjem karnevalske zastave, ali i predajom gradskih ključeva u ruke uvijek raspoloženih maškara. Ovogodišnja manifestacija broji tri karnevalske zabave subotom (06. i 20. siječnja te 03. veljače) i jednako toliko dječjih reduta nedjeljom (07. i 21. siječnja te 04. veljače), kada će u šatoru smještenom na autobusnom kolodvoru sve one željne dobre zabave redom razveseljavati Mladen Grdović, Dražen Zečić i Jole. Maskirane zabave subotom startaju u 21.00, dok je mališanima karnevalski šator na raspolaganju od 16.00 sati gdje ih uz dobru svirku očekuju i nagrade za najbolje maske. Zatvaranje kranevala uz spuštanje karnevalske zastave, vraćanje gradskih ključeva i spaljivanje pusta, a sve to uz dobru maskiranu feštu, krafne, fritule i ostale krčke delicije, bit će u utorak, 13. veljače, u popodnevnim satima, priređeno na Gradskoj rivi i Veloj placi. Za režiju svih karnevalskih zabava, kao i prethodnih godina, zaduženi su članovi Karnevalske udruge Povero Krko.
  • Ćiro i Gospođica Neću kao uvod u treću sezonu programa Vama glumimo

19.01.2018
    Krčki Centar za kulturu, od siječnja 2018. godine, iznova započinje s programom Vama glumimo kojim će biti obuhvaćeni kazališni programi za djecu i odrasle, a odvijat će se sve do travnja, i to trećeg petka i subote u mjesecu, s time da je petak rezerviran za gostovanja predstava namijenjenih odraslima, dok je subota posvećena djeci.
  • Info dan HBOR-a u gradu Krku: Savjetovanje namijenjeno poduzetnicima

22.01.2018
    HBOR-ov Područni ured za Primorje i Gorski kotar u suradnji s LAG-om Kvarnerski otoci te Udruženjem obrtnika otoka Krka organizira individualne razgovore poduzetnika s voditeljicom Područnog ureda Vesnom Bartolović Staničić, koji će se, 22. siječnja 2018. godine, između 10.00 i 14.00 sati, odvijati u sjedištu LAG-a Kvarnerski otoci, Vršanska 14, u gradu Krku.
  • 13. Noć muzeja: Život Salpe, izložba fotografija Srđana Hulaka

26.01.2018
    Povodom popularne nacionalne inicijative Noć muzeja koju i ove godine, 13. put za redom, provodi Hrvatsko muzejsko društvo, Centar za kulturu Grada Krka u suradnji s krčkim fotografom Srđanom Hulakom, priređuje zanimljiv izložbeni program pod nazivom Život Salpe.

61. Ljetne priredbe: Dani Bošnjak (oboa) i Aleksandar Milošev (violina)

Završnica 61. Ljetnih priredbi donosi koncert dvojice glazbenih virtuoza, Danija Bošnjaka (oboa) i Aleksandra Miloševa (violina), koji će se, 24. kolovoza 2017. godine, s početkom u 21.30 sati, održati na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša).

Svestrani Dani Bošnjak jedan je od najtraženijih hrvatskih flautista. Kao solist u raznim komornim sastavima (Zagrebački puhački ansambl, Cantus ansambl, Acoustic Project, Camerata Garestin, Ex Arte, Trio Karamazov-Milošev-Bošnjak) te dugogodišnji član Zagrebačke filharmonije nastupio je na pet kontinenata, od Musikvereina u Beču, Concertgebouwa u Amsterdamu, do Glenn Gould studija u Torontu i Suntory Halla u Tokiju. Bogat Bošnjakov repertoar seže od rane glazbe koju izvodi na povijesnim instrumentima do skladbi suvremenih autora, uključujući i jazz improvizacije. Bošnjak je dosad praizveo brojna djela hrvatskih skladatelja od kojih se neka nalaze na nosaču zvuka Canto Peregrino, a kojeg je 2014. objavio Cantus.

Odlikovan najvišom slovenskom nagradom za umjetnička postignuća, Aleksandar Milošev glazbenik je širokih stilskih interesa. Kao solist nastupao je sa Zagrebačkim solistima te Slovenskom, Zagrebačkom i Beogradskom filharmonijom. Član je gudačkog Kvarteta Tartini koji je svoje muziciranje predstavio u mnogim prestižnim svjetskim dvoranama. Na poziciji je vođe dionica viola Slovenske filharmonije, a isto zaduženje imao je u Minhenskoj i Londonskoj filharmoniji te Njemačkom komornom orkestru i Orkestru Arturo Toscanini. Milošev, kao izvanredni profesor, poučava violu na Muzičkoj akademiji Zagreb, ali i kao gostujući profesor na Trinity Laban konzervatoriju za glazbu i ples u Londonu.

Plakat [.pdf]

Ulaznice za ovaj koncertni program po cijeni od 50,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (svakim danom osim nedjelje, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program 61. Ljetnih priredbi organizira Centar za kulturu Grada Krka.