59. Ljetne priredbe: Komična monodrama Život je čudo

U sklopu programa 59. Ljetnih priredbi, komična monodrama Život je čudo, u izvedbi zagrebačkog Teatra Rugatino, odigrati će se 13. srpnja 2015. godine na Sceni Zidine (Trg krčkih glagoljaša) s početkom u 21.30 sati.

Kao i mnoge druge velike priče o malim junacima, predstava Život je čudo, na scenu donosi životno potrebni optimizam i vedrinu. Njezin junak klesar Fabijan, vremešni Splićanin, samo je na prvi pogled sit svega - no on je zapravo gladan, on hoće još, njegov je apetit neutaživ, on želi i dalje svjedočiti čudu života. U retrospektivnom pogledu na vlastitu prošlost, kroz niz simbola, jezičnih igara i uzrečica Fabijan pripovijeda o prošlosti u kojoj su povijesna zbivanja tek kulise njegove vlastite osebujne biografije. Pa ako taj životopis i slijedi obrazac zdravstvenog kartona, fabijan zna da je sve u životu imalo smisla.
Tekst za ovu predstavu pisan je po narudžbi velikana hrvatskog glumišta i osnivača Teatra Rugatino Ivice Vidovića, a upravo je stoga ambijentiran u predjele koji su ga možda i presudno odredili te dodatno začinjen epizodama iz njegovog života. Predstavu Život je čudo Teatar Rugatino posvećuje svome utemeljitelju, glumcu koji je dugi niz desetljeća u kazalištu, na filmu i televiziji stvarao nezaboravne uloge. U ovom kazališnom komadu čiju režiju potpisuje Gordana Gadžić glumi Siniša Popović, dok je autor glazbe Darko Rundek.

Ulaznice po cijeni od 50,00 kn mogu se kupiti u Galeriji Decumanus (od ponedjeljka do subote, između 10.00 i 12.00 te 19.00 i 22.00 sata) ili rezervirati telefonom na 051 220 041, odnosno mailom na kultura@gradkrk.net. Program organizira Centar za kulturu Grada Krka.