• Jeste li se pripremili za druženje sa sv. Nikolom?

30.11.2016
    Ni ove godine, mališanima omiljen svetac neće zaobići grad Krk. Zanimljiv program u čast poznatog zaštitnika djece, pomoraca i putnika započinje već 30. studenog i traje sve do 06. prosinca.

• Treće i dosad najsadržajnije izdanje Adventa na Placi

02.12.2016
    Na glavnom gradskom trgu, između 02. i 04., 09. i 11., te 16. i 18. prosinca 2016. godine, bit će priređeno treće izdanje sajmeno-glazbenog događanja Advent na Placi, i to u režiji Udruge Kreativni Krk kojoj ove godine organizacijsku podršku pruža i Lokalna akcijska grupa Kvarnerski otoci. Svečano otvorenje same manifestacije tako je predviđeno za subotu, 03. prosinca, u 10.00 sati.
  • Predstavljanje knjige Grad Krk - upravno, crkveno, kulturno i gospodarsko središte otoka Krka

07.12.2016
    Predstavljanje nove povijesne monografije Grad Krk - upravno, crkveno, kulturno i gospodarsko središte otoka Krka, autora dr. sc. Anton Bozanić, istaknutog istraživača krčke povijesti, održat će se 07. prosinca 2016. godine, u Velikoj gradskoj vijećnici, s početkom u 12.00 sati. Knjigu će, pored autora, zajednički predstaviti krčki gradonačelnik Darijo Vasilić, recenzenti dr. sc. Tomislav Galović i dr. sc. Franjo Velčić te direktorica izvršnog nakladnika Glose Ksenija Čulina.

• Od Obzove do Gran Paradisa, otvorenje izložbe putopisne fotografije

08.12.2016
    Otvorenje izložbe putopisne fotografije - Od Obzove do Gran Paradisa - što ih potpisuju članovi Planinarskog društva Obzova održat će se 08. prosinca 2016. godine, u Galeriji Decumanus, s početkom u 19.00 sati. Izložba na kojoj će svoje uratke predstaviti Stjepan Janeković, Marijana Kirasić Nekić, Dragan Nišler, Ibro Veletanlić, Damir Ropac i France Chopinet, ostaje otvorena do 18. prosinca, a postav je moguće razgledati svakim radnim danom od 10.00 do 13.00 sati.
  • Dan sluge Božjeg biskupa Antuna Mahnića

14.12.2016
    Euharistisko slavlje u povodu proslave 96. obljetnice smrti sluge Božjeg biskupa Antuna Mahnića održat će se 14. prosinca 2016. godine u Krčkoj katedrali, s početkom u 18.00 sati. Svečanu koncelebraciju predvodit će mons. Ratko Perić, biskup mostarsko-duvanjski i apostolski upravitelj trebinjsko-mrkanski.

150. Kolegij: Grad Krk krenuo u izmjene najvažnijih akata

U uredu gradonačeknika, 04. ožujka 2013. godine, održan je 150. sastanak Kolegija na kojem su osim Darija Vasilića nazočili njegov zamjenik Čedomir Miler, Marinko Bajčić, pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Grada Krka i Josip Staničić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Krka.

Od ostalih prisutni su bili Đimi Skomeršić, voditelj Odsjeka za komunalno gospodarstvo, Radmila Živanović Čop, voditeljica Imovinsko-pravne službe, Marinka Margan, stručna suradnica za društvene djelatnosti i Mladena Cvitković, viša stručna referentica.

Ovotjedno zasjedanje započelo je rješavanjem predmeta Odsjeka za društvene djelatnosti, odnosno prihvaćanjem ugovora Doma zdravlja Primorsko-goranske županije o sufinanciranju tečaja za trudnice koji će se provoditi u krčkom Domu zdravlja. Ovotjedni zaključak nastavlja se na onaj donesen 11. prosince, prošle godine, kada je Grad za prethodno spomenutu namjenu izdvojio 5.796,00 kn. Učenicima Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir (polaznicima 4. T, 4. E i 4. G razreda) odobreno je 3.000,00 kn za organizaciju zajedničke maturalne zabave s time da se van snage stavlja prethodno definiran zaključak kojim se maturalna zabava sufinancira samo gimnazijalcima.

Rješavajući predmete Imovinsko-pravne službe donesene su odluke o davanju u zakup javnih površina za postav privremenih objekata (štandova) na području grada Krka najpovoljnijim predlagateljima.

Rješavajući predmete Odsjeka za komunalno gospodarstvo prihvaćeno je Izvješće godišnjeg Programa gradnje, objekata i uređaja komunalne infrastrukture za 2012. godinu, a sukladno Zakonu o komunalnom gospodarstvu isti će do kraja ožujka na konačno razmatranje i usvajanje biti proslijeđen Gradskom vijeću. Također, prihvaćeno je i Izvješće godišnjeg Programa održavanja komunalne infrastrukture za 2012. godinu s time da se od Odsjeka za proračun i financije zatražilo Izvješće o prihodima i rashodima s osnova održavanja grobrlja. Sukladno Zakonu o komunalnom gospodarstvu Izvješće godišnjeg Programa održavanja komunalne infrastrukture za 2012. godinu na konačno će razmatranje i usvajanje, do kraja ožujka,  biti proslijeđen Gradskom vijeću, kao i Izvješće godišnjeg Plana gradnje komunalnih vodnih građevina za 2012. godinu, i to sukladno Zakonu o vodama. Nadalje, prihvaćena je ponuda ovlaštenog inžinjera elektrotehnike Damira Šiljega za izradu glavnog elektrotehničkog projekta s troškovnikom za Trg Krčkih glagoljaša (Školski trg) na iznos od 15.000,00 kn. Prihvaćena je inicijativa Komunalnog društva Vecla d.o.o. za uređenje dijela plaže Tamaris (ispred Depadance Tamaris) te dijela plaže Bor (ispred Hotela Bor) u gradu Krku, a kako bi se za navedene poslove dobila najpovoljnija ponuda biti će proveden postupak javne nabave. Sa zadaćom popravka sunčališta ispod Hotela Dražica u gradu Krku, prihvaćena je ponuda tvrtke Marvel corporation d.o.o. iz Omišlja na iznos od 58.062,50 kn. Iako je 04. prosinca, prošle godine, za isti posao bila prihvaćena ponuda tvrtke NS AGRO TRADE d.o.o. iz Viškova, prema navodu direktora Komunalnog društva Vecla d.o.o. Nedeljka Dunata, u djeloktug spomenute tvrtke, više ne spadaju traženi radovi. Turističkoj zajednici Grada Krka odobreno je 6.600,00 kn za uređenje trim staze Kornić.

Rješavajući predmete Odsjeka za opće, pravne i kadrovske poslove na znanje su primljeni radni prijedlozi Izmjena i dopuna Poslovnika Gradskog vijeća grada Krka te Izmjena i dopuna Statuta Grada Krka, o čemu će se detaljnije raspravljati na sljedećem sastanku gradonačelnikova Kolegija.