• Zabavite se uz program Krčkog karnevala

08.01.2017
    Kao što tradicija nalaže, u nedjelju, 08. siječnja 2017. godine, u 11.15 sati, na krčkoj Veloj placi započenje Krčki karneval, i to podizanjem karnevalske zastave, ali i predajom gradskih ključeva u ruke uvijek raspoloženih maškara.
  • Vama glumimo! - nova sezona kazališnih programa za djecu i odrasle

20.01.2017
    Krčki Centar za kulturu, od siječnja 2017. godine, iznova započinje s realizacijom projekta Vama glumimo! kojim će biti obuhvaćeni kazališni programi za djecu i odrasle, a odvijat će se sve do travnja, i to trećeg petka i subote u mjesecu, s time da je petak rezerviran za gostovanja predstava namijenjenih odraslima, dok je subota posvećena djeci.

• Vama glumimo u siječnju: Vlaška posla i Pra-priče

20.01.2017
    Nova sezona ciklusa dramskih programa krčkog Centra za kulturu, znanog pod nazivom Vama glumimo!, započinje u petak, 20. siječnja 2017. godine, i to kazališnom uspješnicom Vlaška posla, zagrebačkog HIT teatra, s početkom u 19.00, nakon čega u subotu, 21. siječnja, slijedi predstava za djecu Pra-priče, brsečkog Teatra OZ, čiji je početak najavljen za 11.00 sati.
  • Upisi u prvi razred Osnovne škole Fran Krsto Frankopan

23.01.2017
    Prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednoj školi, Osnovna škola Fran Krsto Frankopan Krk poziva roditelje djece rođene od 01. travnja 2010. do 31. ožujka 2011. godine na obvezu prijave utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta radi upisa u prvi razred osnovne škole. Sukladno Planu upisa djece u prve razrede kojeg je donio Ured državne uprave Primorsko-goranske županije prijave za upis u Osnovnu školu Fran Krsto Frankopan Krk odvijati će se između 23. i 27. siječnja ove godine, u matičnoj, kao i svim područnim školskim jedinicama. Prijave je potrebno izvršiti u školama kojima pripada mjesto prebivališta prema upisnom području.

150. Kolegij: Grad Krk krenuo u izmjene najvažnijih akata

U uredu gradonačeknika, 04. ožujka 2013. godine, održan je 150. sastanak Kolegija na kojem su osim Darija Vasilića nazočili njegov zamjenik Čedomir Miler, Marinko Bajčić, pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Grada Krka i Josip Staničić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Krka.

Od ostalih prisutni su bili Đimi Skomeršić, voditelj Odsjeka za komunalno gospodarstvo, Radmila Živanović Čop, voditeljica Imovinsko-pravne službe, Marinka Margan, stručna suradnica za društvene djelatnosti i Mladena Cvitković, viša stručna referentica.

Ovotjedno zasjedanje započelo je rješavanjem predmeta Odsjeka za društvene djelatnosti, odnosno prihvaćanjem ugovora Doma zdravlja Primorsko-goranske županije o sufinanciranju tečaja za trudnice koji će se provoditi u krčkom Domu zdravlja. Ovotjedni zaključak nastavlja se na onaj donesen 11. prosince, prošle godine, kada je Grad za prethodno spomenutu namjenu izdvojio 5.796,00 kn. Učenicima Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir (polaznicima 4. T, 4. E i 4. G razreda) odobreno je 3.000,00 kn za organizaciju zajedničke maturalne zabave s time da se van snage stavlja prethodno definiran zaključak kojim se maturalna zabava sufinancira samo gimnazijalcima.

Rješavajući predmete Imovinsko-pravne službe donesene su odluke o davanju u zakup javnih površina za postav privremenih objekata (štandova) na području grada Krka najpovoljnijim predlagateljima.

Rješavajući predmete Odsjeka za komunalno gospodarstvo prihvaćeno je Izvješće godišnjeg Programa gradnje, objekata i uređaja komunalne infrastrukture za 2012. godinu, a sukladno Zakonu o komunalnom gospodarstvu isti će do kraja ožujka na konačno razmatranje i usvajanje biti proslijeđen Gradskom vijeću. Također, prihvaćeno je i Izvješće godišnjeg Programa održavanja komunalne infrastrukture za 2012. godinu s time da se od Odsjeka za proračun i financije zatražilo Izvješće o prihodima i rashodima s osnova održavanja grobrlja. Sukladno Zakonu o komunalnom gospodarstvu Izvješće godišnjeg Programa održavanja komunalne infrastrukture za 2012. godinu na konačno će razmatranje i usvajanje, do kraja ožujka,  biti proslijeđen Gradskom vijeću, kao i Izvješće godišnjeg Plana gradnje komunalnih vodnih građevina za 2012. godinu, i to sukladno Zakonu o vodama. Nadalje, prihvaćena je ponuda ovlaštenog inžinjera elektrotehnike Damira Šiljega za izradu glavnog elektrotehničkog projekta s troškovnikom za Trg Krčkih glagoljaša (Školski trg) na iznos od 15.000,00 kn. Prihvaćena je inicijativa Komunalnog društva Vecla d.o.o. za uređenje dijela plaže Tamaris (ispred Depadance Tamaris) te dijela plaže Bor (ispred Hotela Bor) u gradu Krku, a kako bi se za navedene poslove dobila najpovoljnija ponuda biti će proveden postupak javne nabave. Sa zadaćom popravka sunčališta ispod Hotela Dražica u gradu Krku, prihvaćena je ponuda tvrtke Marvel corporation d.o.o. iz Omišlja na iznos od 58.062,50 kn. Iako je 04. prosinca, prošle godine, za isti posao bila prihvaćena ponuda tvrtke NS AGRO TRADE d.o.o. iz Viškova, prema navodu direktora Komunalnog društva Vecla d.o.o. Nedeljka Dunata, u djeloktug spomenute tvrtke, više ne spadaju traženi radovi. Turističkoj zajednici Grada Krka odobreno je 6.600,00 kn za uređenje trim staze Kornić.

Rješavajući predmete Odsjeka za opće, pravne i kadrovske poslove na znanje su primljeni radni prijedlozi Izmjena i dopuna Poslovnika Gradskog vijeća grada Krka te Izmjena i dopuna Statuta Grada Krka, o čemu će se detaljnije raspravljati na sljedećem sastanku gradonačelnikova Kolegija.